Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Українські переробники не можуть налагодити експорт крохмалю

Новини АПК [1]
15.08.2018

Українські переробники не можуть налагодити експорт крохмалю

15.08.2018

Українські переробники не можуть налагодити експорт крохмалю, тому що внутрішні ціни вищі, ніж ті, які сформувалися на експортному ринку. Та й якість вітчизняного продукту лишається невисокою, пише ukrainefood.org.

За оцінками Української асоціації виробників картоплі, сукупно українські заводи виготовляють 10 тис. т крохмалю на рік. Цього недостатньо навіть для внутрішнього ринку. Аби перекрити потребу, нам самим доводиться закуповувати продукт в Румунії та Білорусі.

Проте спроби продати крохмаль на зовнішній ринок були. Зокрема, компанія «Вімал» намагалася зайти зі своїм товаром на ринок ЄС у рамках виділеної Україні квоти на безмитний експорт.

«У нас була мета – перевірити чи можливо постачати український картопляний крохмаль на зовнішні ринки. Вибрали декілька напрямків, зокрема Європу та Південно-Східну Азію, і спробували там попрацювати. За всю історію країни вперше продали картопляний крохмаль до ЄС. Також опанували експорт до Китаю. Наразі зосередилися на українському ринку», — розповів Сергій Самоненко, директор компанії.

Проте раніше в інтерв’ю виданню propozitsiya він зазначав, що з експортом таки довелося складно.

«Почали з сировини, толком не знаючи ринку, споживача, нюансів технології виробництва крохмалю з картоплі. Це, звичайно, був легковажний підхід. У результаті незабаром побачили, що наш картопляний крохмаль не витримує конкуренції з європейським, переважно польським і балтійським. У нього і якість звичайно було вище, а ціна нижче», — говорив він.

Частину своїх невдач Самоненко списав на дотування європейського виробництва. За його словами, загальна доля дотацій в собівартості тамтешнього продукту сягала до 50%.

У 2017-18 маркетинговому році експорту картопляного крохмалю Україною практично не здійснювалося.

На думку Оксани Руженкової, виконавчого директора Української асоціації виробників картоплі, підтримати крохмальний сегмент могли б державні дотації на обладнання та техніку — на рівні хоча б 30%. А також — програма закупівлі крохмаломістких сортів картоплі за прийнятними цінами.

Нині ж на виробництво крохмалю в Україні йде 5-6% картоплі. Для порівняння, в Німеччині цей показник становить 44%.

ІЦ УАК за матеріалами agroday [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/ukrayinski-pererobniki-ne-mozhut-nalagoditi-eksport-krohmalyu

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://agroday.com.ua/2018/08/15/bilyj-poroshok-ukrayinskyj-krohmal-nastilky-dorogyj-shho-jogo-ne-gotova-kupuvaty-yevropa/