© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
В Україні розпочався сезон продажу смородини нового врожаю. Перша пропозиція цієї ягоди з’явилась у Львові на оптовому ринку "Шувар". Виробник з Чернівецької області пропонує ранній сорт «Вернісаж» по 30 грн/кг (1,03 EUR/кг).
"Слід відмітити, що в минулому році ,перша смородина вийшла на ринок також в середині червня і пропонувалась приблизно за такою ж ціною", - зазначають експерти "Інфо-Шувар".
Нагадаємо, Україна є одним з найбільших виробників смородини в Європі, більше цієї ягоди вирощують тільки Росія та Польща. Крім того, Україна лишається однією з небагатьох країн у світі, де площі під смородиною розширюються. Саме підвищений попит на свіжу та зморожену українську смородину на внутрішньому та зовнішньому ринках стимулює розвиток виробництва в Україні.
За офіційними даними, щороку в Україні збирають близько 25-27 тис.тон смородини.
В минулому році Україна чи не в перше стала нетто експортером свіжої смородини. І, хоча загальний обсяг експорту склав всього 80 тон, він в 5 разів перевищив обсяг імпорту. Майже всю свіжу смородину в минулому році в Україні купувала Білорусь.
ІЦ УАК за матеріалами "Інфо-Шувар [2]".
Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://shuvar.com/news/1506/Na-rynku-Ukrayiny-zyavylas-persha-smorodyna