Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Україні слід вирішити проблему з якістю зерна - експерти

Новини АПК [1]
08.06.2017

Україні слід вирішити проблему з якістю зерна - експерти

08.06.2017

З початку 2016/17 маркетингового року тільки на експортні партії українського зерна отримано 156 нотифікацій, тобто попереджень про незадовільний стан зерна на підставі виявлення в експортних партіях Їх було зафіксовано 78, і всі, крім однієї, - з боку Індії. 

У 2 половині минулого 2016 року, окрім Індії (36), чимало таких нотифікацій (понад 40) надійшло з боку Індонезії.

Про це повідомив президент Фітосанітарної асоціації України Владислав Седик у ході засідання робочої групи з питань покращення фітосанітарного стану в Україні, що відбулося в рамках виставки «АГРО-2017».

Він нагадав, що у 2015 року через подібні нотифікації В’єтнам заборонив імпорт української пшениці. Подібна доля, як побоюється Седик, чекає на українське зерно і в Китаї і, можливо, Індії та Індонезії.

На засіданні також зазначалосся, що ЄврАзЕС (у т. ч. Білорусь, Вірменія) збираються заборонити імпорт продукції з будь-яких територій, окрім вільних від карантинних організмів. Їх перелік у країнах ЄврАзЕС доволі широкий.

«Карликову сажку знайшли в 21% зразків експортних партій зерна, смердючу – в 68% зразків, а тверду – в 76% зразків. Як на мене, 3 нотифікації за маркетинговий рік – це вже багато», -  наголосив президент Фітосанітарної асоціації України.

Начальник відділу карантину рослин Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва і розсадництва Держспоживслужби Вадим Чайковський повідомив, що існує низка хвороб сільгоспкультур, які для України є некритичними. До таких, зокрема, належать віруси мозаїки люцерни, мозаїки ризухи, смугастої мозаїки пшениці і штрихуватої мозаїки ячменю.

«Ми ними не переймаємося, а для Китаю вони надзвичайно важливі», - пояснив Вадим чайковський.

За його словами, одна з причин складної ситуації з фітосанітрним станом української сільгоспсировини – заборона на перевірки, запроваджена ще урядом А. Яценюка, на строк до 31 грудня 2017 р. Ускладнила становище й дерегуляційна реформа, яка зняла низку відверто безглуздих вимог, але натомість не запропонувала нічого.

ІЦ УАК за матеріалами propozitsiya.com [2].

 

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/ukrayini-slid-virishiti-problemu-z-yakistyu-zerna-eksperti

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://propozitsiya.com/ua/fitosanitarna-asociaciya-ukrayini-sturbovana-yakistyu-ukrayinskogo-zerna