Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Сільгоспземлі в Україні коштують близько $1000/га

Новини АПК [1]
04.05.2017

Сільгоспземлі в Україні коштують близько $1000/га

04.05.2017

З відкриттям ринку землі в Україні вартість сільгоспземель в більшості випадків коливатиметься в межах $1000/га. Таку думку висловив економіст Олег Нів'євський в блозі на AgroPortal.

За його словами, існують три методи оцінки землі: метод ринкових даних, метод витрат на поліпшення і метод капіталізації доходу. Однак перші два можуть застосовуватися лише в умовах повноцінного ринку земель. 

"Для власників паїв доходом є орендна плата. Ринок оренди в України доволі успішно функціонує і розвивається, і орендна плата є чи не єдиним мірилом економічних реалій прибутковості ведення агробізнесу та взаємовідносин між землевласниками та землекористувачами, які мають місце сьогодні", - наголошує експерт.

Саме тому в основі розрахунків - вартість оренди землі. 

"Формула капіталізації доходу доволі проста — ділимо річну оренду плату на ставку капіталізації або простіше: множимо річну оренду плату на певний мультиплікатор. Згідно з розрахунками, наразі мультиплікатор дорівнює близько 20. Тобто якщо власник паю отримує $100/га від оренди свого паю, то вартість такого паю можна оцінити в $2000/га", - пояснює Олег Нів'євський.

Водночас, в ринковій економіці сільськогосподарські землі не мають фіксованої вартості.

"Вона постійно змінюється під впливом великої кількості факторів, прибутковість ведення агробізнесу — ключовий із них. Представлені ж розрахунки даються можливість лише прицінитися в доволі нескладний спосіб, проте реальну вартість все ж визначить тільки ринок", - підсумовує економіст.

ІЦ УАК за матеріалами agroportal.ua [2].

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/silgospzemli-v-ukrayini-koshtuyut-blizko-1000ga

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://agroportal.ua/ua/views/blogs/skolko-budut-stoit-selkhozzemli-v-ukraine/