© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Із 1 квітня АТ «Укрзалізниця» починає тестування роботи АРМ ТВК, АРМ ТВК-Кордон (автоматизований інструмент для обробки, таксування перевізного документа). Таку інформацію надав заступник директора департаменту технології перевезень і комерційної роботи товариства Валерій Ткачов, пише Rail.insider.
З метою забезпечення поступового відновлення роботи автоматизованих систем проведені роботи з доопрацювання програмного забезпечення АРМ ТВК, АРМ ТВК-Кордон у частині можливості обробки перевізних документів, оформлення яких здійснюється у паперовому вигляді.
Зауважується, що робота системи логічних контролів, яка була реалізована на рівні АСК ВП УЗ-Є наразі не відновлена. Тому при обробці документів через АРМ системою не здійснюється перевірка залишку коштів на особовому рахунку платника, наявності планів і конвенційних заборон, технічного стану вагонів і їхньої дислокації.
З огляду на це, починаючи з 1 квітня, при опрацюванні працівниками ПКОПД/самостійних (прикордонних) станцій буде забезпечено введення (обробку) через АРМ ТВК/АРМ ТВК-Кордон перевізних документів:
УЗ планує відновити [2] роботу онлайн-сервісів для вантажних перевезень до кінця першої декади квітня
Роботу онлайн-сервісів для перевезень вантажів АТ «Укрзалізниця» планують відновити до кінця першої декади квітня. Про це розповів голова правління товариства Олександр Перцовський під час прес-конференції 31 березня щодо кібератаки, яку ворог здійснив на онлайн-системи "УЗ", пише Rail.insider.
«До кінця першої декади квітня плануємо відновити взаємодію повністю електронно з нашими клієнтами», — наголосив Олександр Перцовський.
Він також нагадав, що наразі на понад 90% відновлено пасажирські сервіси, а до кінця тижня планують їх відновити повністю.
Водночас є ще складнощі у роботі низки внутрішніх систем "УЗ", зокрема закупівельні, системи оплати. Їх відновлення може тривати кілька тижнів або навіть більше.
Очільник філії «Головний інформаційно-обчислювальний центр» товариства Олександр Павленко додав, що під час кібератаки було уражено частину серверних потужностей, робочих станцій працівників. Відновлення розпочали вже за 2 години.
«Нам наразі вже вдалося відновити дві ключові системи управління роботою підприємства. Але ця робота дуже тяжка, тому що ті бекапи, які у нас є, зараз службами перевіряються на можливу наявність закладок і шкідливе програмне забезпечення, можливість повторення цієї атаки. Якщо ми відновимося з бекапів, така ситуація може скластися. Тому потрібен час, аби проаналізувати ці бекапи. Що стосується вантажних перевезень, то наразі триває робота з відновлення ядра системи. Я дуже сподіваюся, що в перший тиждень квітня вже буде доступна низка клієнтських сервісів для цих перевезень», — зауважив Олександр Павленко.
З 1 квітня в ЄС починає діяти [3] оновлення Системи контролю імпорту 2 (ICS2)
З 1 квітня в Європейському Союзі починає діяти оновлення Системи контролю імпорту 2 (ICS2). Оновлення зобов’язує залізничних та автомобільних перевізників надавати деяку обов’язкову та більш детальну інформацію про товари, що перевозяться, в електронну систему ICS2 поданням повної ввізної митної декларації (Entry Summary Declaration, ENS). Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію [4] Федерації роботодавців України.
Зауважується, що вимоги ICS2 стосуються поштових та експрес-перевізників, а також інших зацікавлених сторін, таких як постачальники послуг логістики. За певних обставин кінцеві вантажоодержувачі, зареєстровані в ЄС, також повинні будуть подавати дані ENS до ICS2. Подібні вимоги щодо безпеки та безпеки даних уже діють для повітряного, морського та внутрішнього водного транспорту товарів.
Як зауважила [5] старша наукова співробітниця Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ірина Коссе, якщо вантаж іде з-поза ЄС до ЄС, ENS подається перед прибуттям до першої точки входу в ЄС (наприклад польського кордону).
Уточнюється, що до кінця серпня 2025 року ще дозволено використовувати комбіновану декларацію T1 (через систему NCTS P5) із даними безпеки замість окремої ENS. Але для цього потрібно:
Польща вже підтвердила, що для українських автомобільних перевізників це відтермінування надається автоматично, без індивідуального звернення. Проте для залізничного транспорту рекомендується подати запит окремо.
ІЦ УАК за матеріалами Rail.insider [6]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://www.railinsider.com.ua/uz-planuye-vidnovyty-robotu-onlajn-servisiv-dlya-vantazhnyh-perevezen-do-kinczya-pershoyi-dekady-kvitnya/
[3] https://www.railinsider.com.ua/z-1-kvitnya-v-yes-pochynaye-diyaty-onovlennya-systemy-kontrolyu-importu-2-ics2/
[4] https://fru.ua/ua/media-center/news/business-news/do-uvagi-eksporteriv
[5] https://t.me/economist_blog/3773
[6] https://www.railinsider.com.ua/z-1-kvitnya-uz-testuvatyme-avtomatyzovanyj-instrument-dlya-vantazhnyh-perevezen/