© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Також українські аграрії не зможуть скористатися ціновими коливаннями на світовому ринку, щоб заробити. Про це на брифінгу у Медіа-центрі Україна – Одеса розповів Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації.
Він зазначив, що на ціну на зерно та хліб впливає присутність на ринку перехідних залишків минулого року й ускладнений рух зерна та насіння олійних культур нового врожаю через експортні обмеження.
“Це “спотворює” ціноутворення. Проте можна точно сказати, що ніяких питань щодо продовольчої безпеки України не буде. Але і ціна на хліб не впаде… Інші складові цієї ціни для аграріїв, перевізників і переробників у ціні виросли”, – розповів експерт.
Також він додав, що якщо проблеми, пов’язані з забороною імпорту української агропродукції, не будуть вирішені, то українські аграрії, на відміну від польських, болгарських, румунських і російських не зможуть скористуватися коливання цін на продовольство на міжнародних майданчиках.
Окрім цього експерт зазначив, що якщо ціна соняшника буде зберігатися сталою (на рівні 8 тисяч гривень за тонну) та він стане збитковим, то “буде складно говорити про весняну посівну кампанію”.
ІЦ УАК за матеріалами Медіацентру Україна [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-uak
[2] https://mediacenter.org.ua/uk/cherez-zaboronu-importu-ukrayinskogo-zerna-do-susidnih-krayin-tsina-na-hlib-v-ukrayini-ne-znizitsya-ekspert-agrorinku/