© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Німецькі виробники добрив зупиняють свою роботу через дешеві добрива з росії.
Про це пише Bild [2].
Зазначається, що німецькі фермери продовжують користуватися російськими добривами, експорт яких не потрапляє під санкції, введені західними країнами. Для німецьких виробників добрив відмова від дешевого російського газу стала великою проблемою: ціна на газ зросла до 40%, а вартість вироблених добрив у деяких випадках — до 150%.
Поки газомістке виробництво азотних та аміачних добрив поступово стає нерентабельним у Німеччині, імпорт російських добрив у ЄС зростає високими темпами: торік він збільшився вп'ятеро. Це пояснюється тим, що ціна газу становить чотири п'ятих усіх витрат на виробництво аміаку.
«Уся промисловість із виробництва добрив у Німеччині працює з великими збитками. Якщо Німеччина не хоче фінансувати війну, розв'язану росією, і тому відмовляється від російського газу, то постає питання, чому імпорт російського газу у вигляді сечовини та аміаку в Німеччину останніми місяцями зміг зрости?» — дивується в інтерв'ю виданню Міністр економіки та сільського господарства землі Саксонія-Анхальт Свен Шульце.
Хімічний гігант BASF раніше вже оголосив про закриття свого аміачного заводу в Людвігсгафені, тепер вагається ще один виробник — азотний завод SKW Piesteritz.
Таким чином санкційна політика ЄС поставила під загрозу цілу галузь. При цьому росії, яка вийшла із зернової угоди в середині минулого місяця, все одно дозволено поставляти добрива в Німеччину й інші європейські країни.
«Німецькі та європейські виробничі майданчики будуть змушені закритися або, принаймні, значно скоротити виробництво, оскільки росії буде дозволено безперешкодно наповнювати ринок дешевими добривами», — каже він.
ІЦ УАК за матеріалами AgroPortal [3]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/agronovini-svitu
[2] https://t.me/BILD_Russian/11227
[3] https://agroportal.ua/news/mir/nimecki-virobniki-dobriv-pripinyayut-robotu