© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Після заяви ВМС ЗС України про відкриття зернових коридорів тривають дискусії щодо того, як це буде реалізовано.
Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації долучився до обговорення цієї теми в ефірі каналу Ukraine World News.
"Дивіться, якщо ми уважно подивимось, ось ці заяви Військово-морських сил України, там є певне таке зауваження, що ризики судноплавства ніхто не відміняв у цих умовах і що капітани та команди цих човнів вантажних попереджені про специфіку умов. Вони повинні чітко розуміти про що йдеться.
Ну а стосовно того, в яких водах будуть проходити ці судна, то це не уточнюється. Поки що є інформація, що Україна звернулася в міжнародні судноплавні організації, де Україна одержала заяви, що ми можемо скористатися такими коридорами. Ці ж міжнародні організації закликали [2] росію дотримуватись міжнародного права при використанні нами таких коридорів як в українських територіальних водах, так і в нейтральних територіальних водах.
Щодо питання "хто буде захищати ці кораблі", я так думаю, що мова ж іде про те, що Україна скористається своєю можливістю здійснення мирного судноплавства. Це не про військові кораблі", - зазначив генеральний директор Української аграрної конфедерації.
Павло Коваль додає, що хоча країна-агресор і заявила, що навіть цивільні судна, які знаходяться в Чорному морі можуть оцінюватися як військова ціль, але це зовсім не означає, що по них буде застосовуватися військова зброя і що вони будуть потоплені.
Він додав: "На сьогодні у наших портах знаходиться близько 40 суден, які заблоковані та деякі навіть завантажені. Тут мова про одеські, миколаївські порти. З них десь 12 суден належать Туреччині.
Наприклад уявіть собі ситуацію, що в першу чергу вийдуть із цих портів турецькі судна. Як росія себе буде поводити? Буде їх блокувати, обстрілювати, погрожувати і таке інше?"
Експерт нагадав, що після 17 липня українське військово-політичне керівництво також заявило, що всі судна в чорноморській акваторії, які будуть рухатись до російських морських портів, а також до портів на окупованих територіях (Маріуполь, Бердянськ, Крим тощо) також для України будуть розцінюватися як військова ціль.
"Ми вже раніше обговорювали, що ця перепалка слів і заяв якраз і є свідченням того, що скоріше за все чорноморські угоди в якомусь із форматів будуть продовжені. От ми й бачимо це продовження.
Якщо повернутися до контексту зернових угод, то така заява Військово-морських сил України, на думку Павла Коваля, могла бути тільки після консультацій і після певної розмови на певних майданчиках.
Нагадаємо, ВМС ЗСУ оголосили тимчасові коридори для торговельних суден, що йдуть до/з портів України. [3]
Сюжет можна переглянути на Ютубі за посиланням [4].
UWN [4]
ІЦ УАК за матеріаламиПосилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-uak
[2] http://agroconf.org/content/mizhnarodna-morska-organizaciya-zaklikala-rosiyu-dotrimuvatisya-mizhnarodnih-konvenciy-i
[3] http://agroconf.org/content/ogolosheno-timchasovi-koridori-dlya-torgivelnih-suden-shcho-ydut-doz-portiv-ukrayini
[4] https://youtu.be/ODZOu-RswbA?t=925