© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Імпорт пшениці приватними компаніями в Єгипті випередив обсяги імпорту з боку держави. Ця тенденція може продовжитися, оскільки уряд планує провести реформи щодо субсидій на хліб та скоротити свої витрати на імпорт.
Про це пише THENEWARAB [2].
Повідомляється, що бізнес імпортував 6,9 млн т пшениці в 2021 році, що на 11% більше, ніж у 2020 році. Тоді як державне управління з питань постачання товарів (GASC) імпортувало всього 4,7 млн т, що на 32% менше, ніж у попередньому році, згідно з даними FAO та трейдерів.
Зазначається, що Єгипет є найбільшим у світі імпортером пшениці. GASC збільшив імпорт у 2020 році, щоб збільшити запаси зернової в країні під час пандемії. Після чого країна дещо зменшила їх минулого року, оскільки ціни на пшеницю зросли після введення експортних мит з боку Росії. До того ж напруга між Росією та Україною, країнами, які є основними експортерами Єгипту, продовжує чинити тиск на підвищення цін.
«Оскільки ціни на пшеницю тиснуть державний бюджет, Єгипет вивчає нові шляхи забезпечення хлібом майже дві третини населення, наприклад — введення продовольчих субсидій», — йдеться в повідомленні.
Додається, що згідно з даними міністерства фінансів Єгипту, субсидії на хліб коштуватимуть уряду близько $3,2 млрд, або близько 2% бюджету на 2021/22 ФР. При цьому, очікується, що підвищення ціни на пшеницю додадуть до попереднього показника $763 млн у цьому фінансовому році.
Нагадаємо, світові ринки підтримують українські ціни на кукурудзу, пшениця також подорожчала. Станом на кінець тижня, ціни попиту на українську продовольчу пшеницю 2 та 3 класу CPT глибоководні порти у доларовому еквіваленті збільшились на $3 проти вівторка — до $291 та $289 за т.
ІЦ УАК за матеріалами Латифундист [3]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/agronovini-svitu
[2] https://english.alaraby.co.uk/news/egypt-private-wheat-imports-overtake-state-authority-imports
[3] https://latifundist.com/novosti/58329-yegipetskij-biznes-importuvav-bilshe-pshenitsi-nizh-derzhava