© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Після виходу жовтневого звіту USDA, в якому прослідковувався в основному «бичачачий» тренд по олійним, трейдери почали фіксувати прибутки, що призвело до зниження цін на ріпак та канолу. Проте вони відновили зростання на тлі подорожчання нафти і пальмової олії та з огляду на обмежену пропозицію.
Зниження цін на сою поки не вплинуло на сусідні ринки ріпаку та каноли, проте це може статися у другій половині сезону, оскільки на тлі покращення перспектив виробництва у Південній Америці покупці все активніше купуватимуть сою.
Вчора на паризькій Euronext котирування на ріпак виросли одразу на 15,5 €/т до чергового максимуму 689,25 €/т або 802 $/т, додавши за тиждень 6,5% за підтримки ринку пальмової олії, яка вчора на біржі в Малайзії подорожчала на 1,7%.
З початку місяця ф’ючерси на ріпак виросли на 5%, на малайзійську пальмову олію – на 9%, нафту марки Brent - на 6%.
Подорожчання пальмової олії обумовлене нижчим, ніж очікувалося, рівнем виробництва в Малайзії. Але за прогнозом Oil World, світове виробництво пальмової олії у 2021/22 МР збільшиться на 3,5-4 млн т завдяки нарощуванню виробництва насамперед в Індонезії та незначно в Малайзії.
Листопадові ф’ючерси на канолу у Вінніпезі після виходу звіту USDA знизилися, проте вчора виросли на 1,7% до 938 CAD/т або 760 $/т, додавши за місяць 3,8%.
Листопадові ф’ючерси на сою на чиказькій СВОТ вчора виросли на 0,6% до 450,8 $/т, втративши з початку місяця 1,4% під тиском збільшення прогнозів врожаю сої у США.
Високі ціни на нафту підтримують котирування «енергетичних» культур, які використовують у виробництві біодизеля. Проте вчорашні макроекономічні дані про зниження темпів виробництва у США та в Китаї у 3-му кварталі зупинили зростання цін на нафту.
ІЦ УАК за матеріалами graintrade [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/agronovini-svitu
[2] https://graintrade.com.ua/novosti/tcini-na-ripak-ta-kanolu-znovu-virosli-do-rekordnogo-rivnya.html