© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Постанова Верховного суду США, яка підтримала пропозицію невеликих нафтопереробних заводів щодо скасування норм про обов'язкове додавання етанолу або іншого біопалива, минулого тижня обвалила ціни на кукурудзу та сою, а також соєву олію, що вплинуло і на сусідні ринки рослинних олій, ріпаку та каноли.
Проте вчора листопадові ф’ючерси на канолу виросли на 5,4% до 780 CAD/т або 600 $/т, відновившись до рівня цін, що передував виходу червневого звіту USDA, після чого вони впали на 15%.
Спекулянти розігрівають ціни на прогнозах спеки у 32-36 оС в регіонах вирощування каноли та ярої пшениці в Канаді на наступні 5-7 днів. Статистичне бюро Канади 30 червня оприлюднить звіт, в якому може підвищити прогнози площ сівби та врожаю каноли у новому сезоні, що поки не вплинуло на ринки.
Слідом за цінами на канолу серпневі ф’ючерси на ріпак на Euronext вчора виросли на 2,2% або 11 €/т до 518 €/т або 617 $/т, хоча Єврокомісія підвищила прогноз виробництва ріпаку в ЄС до 16,7 млн т, а імпорту – до 6,2 млн т.
На біржі в Чикаго листопадові ф’ючерси на сою вчора виросли на 2,4% до 477 $/т після того, як грудневі ф’ючерси на соєву олію подорожчали на 4% до 1310 $/т. Попри сприятливі опади стан посівів сої в США за тиждень не змінився. В доброму або відмінному стані залишаються 60% посівів, хоча торік таких було 71%. Якщо на сході країни стан посівів покращився, то на заході, у штатах Оклахома, Міннеаполіс, Південна Дакота, він продовжує погіршуватися.
Експорт сої з США за тиждень зменшився майже вдвічі, до 104 тис т, а загалом у сезоні сягнув 57,187 млн т. Щоб вийти на прогнозовані USDA 62 млн т потрібно щотижня експортувати по 0,5 млн т сої, що малоймовірно.
ІЦ УАК за матеріалами graintrade [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/agronovini-svitu
[2] https://graintrade.com.ua/novosti/tcini-na-ripak-ta-kanolu-rizko-virosli-na-prognozah-speki-v-kanadi.html