Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Ехінацея дарує не тільки здоров’я, а й 170 тисяч чистого прибутку з гектара

Новини АПК [1]
11.09.2020

Ехінацея дарує не тільки здоров’я, а й 170 тисяч чистого прибутку з гектара

11.09.2020

Рентабельність бізнесу при вирощуванні ехінацеї пурпурової досягає 210%. При цьому з одного гектара можна отримати понад 170 тис. грн. чистого прибутку при інвестиціях в вирощування на рівні 85 тис. грн./га.

Таку думку висловив технолог-консультант по вирощуванню лікарських рослин компанії “Шлесем-Україна” Олександр Губанов під час онлайн-вебінару “Промислове та присадибне вирощування трав’яний і кореневої груп лікарських рослин”, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Зокрема Олександр Губанов зазначив що ехінацея пурпурова є культурою, яка простіша в вирощуванні, ніж валеріана. А попит на неї сьогодні різко підвищився через світову пандемію коронавірусу, адже ця рослина є імуномодулятором при різних захворюваннях.

“На цьому тлі ціна на ехінацею підвищилася в два рази. Якщо в минулому році за 1 кг трави можна було отримати 20-25 грн, то сьогодні ціна становить 40 грн/кг. Ціна кореня на сьогоднішній день складає близько 120 грн/кг”, – сказав Олександр Губанов.

Фахівець також зазначив, що при правильному дотриманні всіх необхідних заходів, з 1 га можливо отримати 15ц/га сухого кореня і близько 35ц/га – сухої трави.

Він також зазначив, що на сьогодні основна частина сировини, що вирощується в Україні, реалізується на зарубіжних ринках. Частина ж сировини залишається в Україні і використовується для виготовлення лікарських засобів або в харчовій промисловості.

На сьогоднішній день ринок реалізації лікарських трав різноманітний, відзначає в свою чергу директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва.

“Істотний інтерес до лікарських рослин проявляють як країни ЄС, так і азіатські та північноамериканські держави. Однак основна частина експортованого Україною лікарської і ароматичної сировини припадає на ЄС – щорічне споживання сировини ліктрав країнами ЄС становить 400-420 тис. тонн, а щорічний приріст даного ринку – близько 5% в рік”, – підкреслила директор з розвитку УПОА.

ІЦ УАК за матеріалами Seeds [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/ehinaceya-daruie-ne-tilki-zdorovya-y-170-tisyach-chistogo-pributku-z-gektara

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://www.seeds.org.ua/exinaceya-daruye-ne-tilki-zdorovya-a-j-170-tisyach-chistogo-pributku-z-gektara/