Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Через коронавірус на світових ринках подешевшали олійні

Новини АПК [1]
28.02.2020

Через коронавірус на світових ринках подешевшали олійні

28.02.2020

Протягом лютого поточного року світові ринки олійних культур і продуктів їх переробки залишались під тиском на фоні зростаючої вірогідності початку рецесії в світовій економіці, що може бути спровокована обмежувальними заходами спрямованими на боротьбу з епідемією коронавірусу. 

Фундаментальні фактори, що впливають на ринок:

Падіння світових ринків протягом останніх тижнів внаслідок розповсюдження епідемії коронавірусу, що може спровокувати рецесію в світовій економіці:

  • падіння біржових індексів провідних світових майданчиків, що триває з 19 лютого цього місяця;
  • зниження цін на нафту, яке продовжилось після корекції протягом минулого тижня на фоні зменшення світового споживання, в першу чергу авіаційного палива;
  • падіння індексу ділової активності в сфері послуг США до рівня 49,4 пункти, що є найнижчим значенням з жовтня 2013 р.;
  • «вихід» інвесторів в безпечні активи про що свідчить ріст вартості золота до семи річних максимумів і зниження відсоткових ставок на державні облігації США.

Реалізація першого етапу великої торгової угоди між США і Китаєм в рамках якої КНР вже зняла імпортні мита з 696 найменувань американських товарів, в тому числі і на с/г продукцію.

Активна збиральна кампанія сої і соняшнику в Південній Америці, зокрема прогноз рекордного валового збіру соєвих бобів в Бразилії, яка є найбільшим виробником в світі.

«Внутрішні ціни на основні олійні культури протягом лютого знаходяться у флеті. Тиснуло на внутрішні ціни падіння сировинних ринків на провідних біржових майданчиках, підтримку надавав активний попит з боку виробників та трейдерів про що свідчать дані державної статистики, а також послаблення курсу гривні, що почалось з 18 лютого», — зазначають аналітики Zernotorg.ua.

Протягом лютого ціни на ріпак були досить волатильними на фоні низької активності як з боку продавців так і з боку покупців, оскільки основні запаси вже вичерпано в зв’язку з високими темпами переробки і експорту сировини. Тому трейдери майже повністю припинили публікацію закупівельних цін.

На базисі СРТ-склад ціни на соняшник в поточному місяці знаходились в ціновому каналі 9800-9200 грн/т. Ціни в портах піддались впливу паніки на зовнішніх ринках і знижувались в першій декаді місяця, після чого відновились до початкових значень. Стримує ріст рекордний валовий збір насіння соняшнику в Україні та Росії в поточному МР, а також активній збір культури в Аргентині. Підтримує ціни на соняшник, зростаючий попит на соняшникову олію з боку Індії, яка знизила імпорт пальмової олії на 9,7% в порівнянні з минулорічним сезоном.

Соя як і інші олійні культури в лютому, на базисі СРТ-склад, залишалась в ціновому каналі не маючи явно вираженого тренду. В той же час ціни в портах протягом місяця знижувались слідуючи за котируваннями на провідних біржах, які в свою чергу реагують на надлишок пропозиції соєвих бобів на світових ринках.

ІЦ УАК за матеріалами Kurkul [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/cherez-koronavirus-na-svitovih-rinkah-podeshevshali-oliyni

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://kurkul.com/news/19868-cherez-koronavirus-na-svitovih-rinkah-podeshevshali-oliyni