© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Використовуючи розчин з установок опріснення води вченим з міжнародного центру біофізіологічного землеробства (ICBA), вдалось пристосувати рослини-галофіти до вирощування в умовах ОАЕ без використання прісної води.
Подібний досвід став першим в Об'єднаних Арабських Еміратах, коли овочі-галофіти (рослини, пристосовані до проживання на засоленої ґрунті) вирощують як у відкритому, так і закритому ґрунті, без використання прісної води. [2]
Мета проекту — організувати вирощування екзотичних овочевих культур на деградованих або безплідних землях з економічною вигодою для місцевих фермерів, які постійно стикаються з проблемами виробництва сільськогосподарських культур в умовах посухи.
В якості експериментального дослідження в даний час вирощують галофітні рослини: курай содовий, крітмій морський, буряк морський, астра солончакова, карликова солянка і портулак городній.
За словами вчених, перші результати є багатообіцяючими, на додачу до економії прісної води і використання залишків після опріснення води, галофітні овочі показують свій фармацевтичний потенціал.
Зазначається, що дослідження галофітних овочів є одним з компонентів проекту під назвою «Внутрішні та прибережні модульні ферми для адаптації до зміни клімату в пустельних умовах».
У планах дослідників ICBA розробляти нові інтегровані сільськогосподарські рішення, адаптовані для будь-якої конкретної області з урахуванням її кліматичних, ґрунтових і соціально-економічних характеристик.
ІЦ УАК за матеріалами superagronom [3]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/agronovini-svitu
[2] http://news.agropages.com/News/NewsDetail---26396.htm
[3] https://superagronom.com/news/4161-nepridatni-grunti-oae-vikoristovuvatimut-dlya-viroschuvannya-ovochiv-galofitiv