© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Аграрні розписки повинні стати більш простою та дешевою альтернативою банківському кредитуванню, зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на офіційному відкритті проекту "Аграрні розписки в Україні". За його словами, перша аграрна розписка в Україні була видана у лютому, на 23 тони насіння соняшнику; за нею були видані інші.
"Ми працюємо над тим, щоб створити умови для запровадження та використання цього простого і доступного інструменту в усіх куточках України. Це є частиною нашої стратегії із залучення якомога більшого обсягу інвестицій в український аграрний сектор", - повідомив Міністр.
Аграрні розписки – спільний проект Групи Світового банку, Швейцарії та України. Мета проекту – спрощення та розширення доступу до фінансування фермерів.
Розгортання програми відбуватиметься з урахуванням досвіду, отриманого під час реалізації пілотного проекту в Полтавській області, де аграрні розписки були вперше використані на початку цього року. В рамках пілотного проекту було видано десять аграрних розписок на суму близько 40 мільйонів гривень (майже 1,8 мільйонів доларів США), і проведено навчання для 470 сільгосппідприємств та 50 нотаріусів.
Закон "Про аграрні розписки" набув чинності у 2013 році і став точкою відліку для запровадження аграрних розписок.
Відповідний інструмент, концепція якого була запозичена в успішної програми в Бразилії, спрямований на подолання такого істотного обмеження на фінансування аграрних малих і середніх підприємств в Україні, як відсутність у них застави під кредити.
Для середнього та малого товаровиробника аграрні розписки – це інструмент, що дасть змогу легкого доступу до фінансів, потрібних для ведення бізнесу.
ІЦ УАК за матеріалами Прес-служби МінАПП [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini
[2] http://minagro.gov.ua/uk/node/18713