© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Україна завершила консультації з країнами-членами СОТ про додатковий імпортний збір, введений 25 лютого для стабілізації платіжного балансу, й отримала підтримку своєї позиції щодо його скасування або наприкінці грудня 2015 року, або достроково при збільшенні золотовалютних резервів до рівня покриття трьох місяців імпорту.
Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
Згідно з повідомленням, переважна більшість членів СОТ визнала, що вжиті Україною заходи пов'язані зі складною ситуацією з платіжним балансом і введені згідно з положеннями угод СОТ. При цьому Росія стала єдиним членом СОТ, який не приєднався до консенсусу в цьому питанні.
Звіт про консультації буде затверджено на засіданні Генеральної ради СОТ наприкінці липня.
Як повідомляв УНІАН, уряд наприкінці лютого ввів тимчасові заходи для стабілізації платіжного балансу у вигляді збору з імпорту за ставками 10% і 5%.
Збір не поширюється на критичний імпорт, медичне приладдя, енергетичні ресурси, зокрема на газ, та інші важливі для української економіки й населення товари.
Країни - члени Світової організації торгівлі закликають Україну скасувати додатковий імпортний збір не пізніше кінця 2015 року.
Державна фіскальна служба України відзначає значне зростання ввезення в країну контрабандного товару після запровадження додаткового імпортного збору.
ІЦ УАК за матеріалами УНІАН [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini
[2] http://economics.unian.ua/finance/1091026-ukrajina-uzgodila-z-krajinami-chlenami-sot-dodatkoviy-importniy-zbir.html