© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Міністерство аграрної політики та продовольства України та Європейський інвестиційний банк домовилися про спільне фінансування проектів в агропромисловому секторі України. Відповідну Декларацію про наміри підписали Міністр Олексій Павленко та Директор Департаменту країн східного партнерства та центральної Азії Хайнц Ольберс.
Декларація направлена на допомогу державі скористатися можливостями, наданими в рамках «поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі», заснованої відповідно до угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
«Агропромисловий сектор має стратегічну важливість для України. Покращення ефективності ресурсів, а також якості продукції, важливе для одужання економіки і сталого розвитку країни. Європейський інвестиційний банк очікує підтримку ланцюгів виробництва зернових, масложирового насіння та аквакультури, спрямовуючи фінансування потреб інвесторів як приватного, так і державного секторів. Це допоможе якнайкраще задовольнити внутрішню потребу у якісній продукції та збільшити конкурентоспроможність сектору, а також експорт на ринок ЄС та інші глобальні ринки», — сказав Хайнц Ольберс, Директор Департаменту країн східного партнерства та центральної Азії.
В рамках домовленостей Європейський інвестиційний банк розгляне надання кредитів для всього ланцюга вибраного значення.
За словами Міністра Олексія Павленка, така фінансова допомога надасть можливість модернізувати найбільш значущі лінії виробництва в агропромисловому секторі, збільшити виробництво, розкрити величезний експортний потенціал України, що дозволить державі скористатися можливостями від зони вільної торгівлі з ЄС.
Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька повідомила, що підписання Декларації стало результатом плідної співпраці з місією Європейського інвестбанку: «Ми будемо зміцнювати взаємодію з реалізації проектів, пов’язаних з виробництвом насіння, олійним комплексом, а також підтримкою і розвитком аквакультури».
Європейський інвестиційний банк протягом останніх 4 років активізував діяльність щодо надання кредитів державам східного партнерства. Станом на 2014 рік ця сума наданих коштів сягнула 1,2 млрд. євро.
У березні 2014 року європейська комісія оголосила про комплексний пакет допомоги на суму 11 млрд.євро для підтримки України на період 2014-2016 років. Зі свого боку Європейський інвестиційний банк включив до цього пакету суму у 3 млрд. євро для кредитування протягом наступних трьох років.
Декларація передбачає, що сторони спільно здійснюватимуть розробку та погодження плану дій з реалізації проекту.
ІЦ УАК за матеріалами Прес-служби Мінагрополітики [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini
[2] http://minagro.gov.ua/uk/node/17326