Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (http://agroconf.org)

Головна > WB: Економіці Росії загрожує падіння цін на всі сировинні матеріали

Новини [1]
26.01.2015

WB: Економіці Росії загрожує падіння цін на всі сировинні матеріали

26.01.2015

Світовий банк прогнозує, що в нинішньому році буде дешевшати не тільки нафта, але і інші сировинні товари, які становлять більшу частину російського експорту. В складеному СБ січневому огляді сировинних ринків зазначається, що з 2011 року світові ціни на основні енергоносії, метали, мінерали і продовольство впали більш ніж на третину.

Обвалення цін на сировину почалося в другій половині 2014 року. З кінця червня нафта подешевшала на 55%. За останні три десятиліття ціна на нафту падала сильніше на семимісячному відрізку лише двічі: на 67% з листопаду 1985-го по березень 1986 року і 75% - з липня по грудень 2008 року.

При цьому ціни на продовольство і сільгоспсировину, промислові та дорогоцінні метали за цей же період знизилися на 6%, 8% і 9% відповідно.

"Зниженню цін сприяють значная пропозиція, погіршення перспектив глобального економічного зростання і зміцнення долара. Ключову роль в обвалі цін на ринку нафти відіграв збіг росту пропозиції і попиту разом з відмовою ОПЕК від управління поставками", - наголошується в звіті.

У 2015 році аналітики очікують зниження всіх дев'яти цінових індексів основних видів сировини, що відслідковуються банком, що вони називають "рідкісним явищем". Тільки в 2016 році більшість із них повернеться до незначного зростання.

Дешева нафта, яка, згідно з прогнозом, в 2015 році буде триматися на середньому рівні $ 53 за барель, призведе до додаткового зниження цін на інші сировинні товари, особливо природний газ. Також подешевшають добрива та продовольства (передусім зернові та олійні культури).

ІЦ УАК за матеріалами КоммерсантЪ [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: http://agroconf.org/content/wb-ekonomici-rosiyi-zagrozhuie-padinnya-cin-na-vsi-sirovinni-materiali

Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini
[2] http://www.kommersant.ua/doc/2654084