Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > ЄС знижує імпорт сої та шроту з початку сезону на 8% та 7% відповідно

Агроновини Світу [1]
27.05.2026

ЄС знижує імпорт сої та шроту з початку сезону на 8% та 7% відповідно

27.05.2026

За даними Єврокомісії (ЄК), станом на 17 травня загальний обсяг імпорту сої в ЄС на даний момент маркетингового року 2025/26 скоротився на 8% порівняно з аналогічним періодом минулого року і становив 11,61 млн. тонн. У рамках цього обсягу ринкові частки Бразилії та України збільшились, тоді як частка Аргентини знизилася.

Зниження імпорту соєвого шроту в ЄС склало 7% у річному обчисленні і відображає стриманий попит на соєвий шрот у регіоні ЄС на тлі високого врожаю та зростаючих поставок, що чинить деякий знижуючий тиск на спотові ціни.

Експерти зазначають, що ціни на соєвий шрот залишаться під тиском у короткостроковій перспективі.

Сукупний імпорт зерна за 2025/26 МР в ЄС також виявився нижчим, ніж за аналогічний період минулого року і склав 22 млн 459 тис. тонн — на 20% нижче порівняно з аналогічним періодом минулого року.

ІЦ УАК за матеріалами ukragroconsult [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2026.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/ies-znizhuie-import-soyi-ta-shrotu-z-pochatku-sezonu-na-8-ta-7-vidpovidno

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/agronovini-svitu
[2] https://ukragroconsult.com/news/yes-znyzhuye-import-soyi-ta-shrotu-z-pochatku-sezonu-na-8-ta-7-vidpovidno/