Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Ціни на рослинні олії залишаються під тиском невизначеності з попитом

Агроновини Світу [1]
24.11.2021

Ціни на рослинні олії залишаються під тиском невизначеності з попитом

24.11.2021

Тривале падіння нафтових котирувань посилювало тиск на ціни на рослинні олії та обмежувало збільшення попиту на них з боку біоетанолової промисловості. Навіть вчорашнє зростання цін на нафту на 2,2-2,8% суттєво не вплинуло на котирування рослинних олій, тому трейдери очікують підсумків тендерів імпортерів.

Єгипетська державна агенція GASC 25 листопада проведе міжнародний та внутрішній тендер по закупівлі 10 тис т соняшникової та 30 тис т соєвої олії з поставкою 15-31 січня, який може надати цінам додаткової підтримки.

Лютневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора впали на ,2% до 4852 рінггитів/т або 1159 $/т на даних про збільшення виробництва в період 1-20 листопада та прогнозах його нарощування в наступному році. За оцінками Малайзійської асоціації пальмової олії (МРОА), за 20 днів листопада виробництво пальмової олії в країні виросло у порівнянні з аналогічним періодом жовтня на 0,35%, хоча експерти очікували, що воно зменшиться на 1-2%. Водночас експорт за цей період виріс, за даними сюрвейєрів, на 9-25%, тоді як очікувалося його збільшення на 10-30%.

На біржі в Даляні ф’ючерси на пальмову олію впали на 2% до 1490 $/т, а на соєву – на 1% до 1465 $/т.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора виросли ще на 1,4% до 1326 $/т, додавши з п’ятниці 3,5% на прогнозах активізації попиту на пальне та продукти під час свят.

Ціни на соєву олію залишаються нижчими, ніж на соняшникову, тому мають потенціал для зростання. В Аргентині ціни пропозицій на січневі поставки соєвої олії виросли до 1400 $/т FOB, що майже відповідає рівню цін на соняшникову олію.

В Україні ціни пропозицій соняшникової олії виросли до 1410-1430 $/т FOB, а ціни попиту – до 1400 $/т FOB на тлі зменшення пропозицій внаслідок стримування продажів соняшника виробниками. Переробники підвищують закупівельні ціни на соняшник, щоб залучити потрібні обсяги сировини, але аграрії переносять продаж на січень – лютий, очікуючи, що ціни виростуть до рівня лютого минулого року.

Державна турецька агенція ТМО придбала 6 тис т російської соняшникової олії у компанії Aston за ціною 1471 $/т CFR, що додало трейдерам оптимізму щодо зростання цін напередодні тендерів в Єгипті.

ІЦ УАК за матеріалами graintrade [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/cini-na-roslinni-oliyi-zalishayutsya-pid-tiskom-neviznachenosti-z-popitom

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/agronovini-svitu
[2] https://graintrade.com.ua/novosti/tcini-na-roslinni-olii-zalishayutsya-pid-tiskom-neviznachenosti-z-popitom.html