Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Інтенсивне землеробство провокує різке зниження біорізноманіття в світі — ФАО

Агроновини Світу [1]
28.02.2019

Інтенсивне землеробство провокує різке зниження біорізноманіття в світі — ФАО

28.02.2019

В останні роки в світі спостерігаються безпрецедентно швидкі темпи втрати біорізноманіття, що у свою чергу серйозно підриває здатність біосфери підтримувати життя на Землі. Такі висновки нового звіту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

У доповіді ФАО, присвяченій стану біорізноманіття та його зв'язку з сільським господарством зазначається, що в останні десятиліття в світі зникли багато рідкісних видів тварин, рослин та інших організмів, пише news.un.org.

 

«Мікроорганізми, які очищають воду, повітря, ґрунт і захищають урожай від шкідників — відіграють важливу роль в продовольчому ланцюжку, не кажучи вже про тварин, дерева та інші рослини», — йдеться в звіті ФАО.

Основні причини їх втрати — зміна клімату, втрата місць проживання, надмірна експлуатація природних ресурсів, браконьєрство і незаконна торгівля.

«Біорізноманіття відіграє вирішальну роль в підтриманні продовольчої стабільності в усьому світі, в забезпеченні раціонального харчування, в поліпшенні якості життя сільських жителів, і підвищенні добробуту людей», — зауважив Жозе Граціану де Сілва, Генеральний директор ФАО.

Згідно дослідження, у період з 2000 до 2018 року в світі зникло близько 150 порід домашньої худоби. У ряді районів скорочується різноманітність флори. З приблизно 6 тис. видів їстівних рослин активно використовуються для виробництва продовольства менше 200.

Експерти з тривогою повідомляють про виснаження рибних запасів, про втрату багатьох запилювачів, ґрунтових організмів і харчових продуктів дикої природи. Вони закликають зупинити ерозію с/г угідь і скорочення лісових насаджень.

«Зменшення природного біорізноманіття призводить до того, що рослини і тварини все частіше стають жертвами шкідників і захворювань. Втрата біорізноманіття пов'язана також з тим, що ми використовуємо все менше різновидів тварин і рослин. Наприклад, всього три культури — кукурудза, пшениця і рис забезпечують майже 60% денної норми споживання білків і калорій», — зауважив очільник ФАО.

Автори доповіді закликають прийняти термінових заходів, спрямованих на охорону біорізноманіття від впливу негативних факторів і забезпечити його стале використання.

ІЦ УАК за матеріалами superagronom [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/intensivne-zemlerobstvo-provokuie-rizke-znizhennya-bioriznomanittya-v-sviti-fao

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini/agronovini-svitu
[2] https://superagronom.com/news/6572-intensivne-zemlerobstvo-provokuye-rizke-znijennya-bioriznomanittya-v-sviti--fao