Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Китай зацікавлений нарощувати експорт харчових продуків з України

Новини [1]
01.08.2017

Китай зацікавлений нарощувати експорт харчових продуків з України

01.08.2017

Співпраця компетентних органів у сфері безпечності харчових продуктів України та Китайської Народної Республіки за останній період суттєво активізувалася, про що свідчать конкретні результати. Однак це лише початок, адже потенціал українсько-китайських відносин значно більший, і сторони мають намір поглиблювати двосторонню співпрацю.

Про це йшлося під час зустрічі Заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої та Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи з представниками офіційної делегації Генеральної адміністрації нагляду за якістю інспекції та карантину Китайської Народної Республіки (AQSIQ) під головуванням директора Головного офісу AQSIQ Ліна Вея.

«Ринок Китаю є надзвичайно важливим для українських експортерів, тому ми приділяємо багато уваги роботі з нашими китайськими колегами у питаннях узгодження відповідних документів за різними товарними групами. Зважаючи на це, я дуже сподіваюсь, що ми зможемо фіналізувати протоколи щодо бурякового жому та соняшниковому шроту до кінця 2017 року з метою їх підписання. Це дасть можливість представникам наших бізнес-кіл вже з наступного року, не втрачаючи часу, почати торгувати цією продукцією. Але в нас є ще ряд інших продуктів, які чекають на відкриття ринку КНР, це і черешня, і продукти з яєць та сорго», - зауважила Ольга Трофімцева.

У ході зустрічі Володимир Лапа нагадав, що наприкінці травня Держпродспоживслужба та AQSIQ підписали Протокол інспекційних, карантинних та ветеринарно-санітарних вимог щодо експорту замороженої яловичини з України до КНР, що є надзвичайно важливим практичним кроком у відкритті ринку Китаю для українських виробників яловичини.

Крім того, Держпродспоживслужба та представники AQSIQ активно співпрацюють у питаннях узгодження фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту цілої низки української агарної продукції на ринок КНР. Насамперед, йдеться про соняшниковий шрот, буряковий жом, а також черешню, м'ясо птиці, яйця, мед, молочні харчові продукти та інші.

Голова Держпродспоживслужби також звернув увагу на те, що компетентні органи України та Китаю мають змогу нарощувати співробітництво у сфері контролю якості, інспекції та карантину і у рамках Нового Шовкового шляху.

ІЦ за даними Мінагро [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/kitay-zacikavleniy-naroshchuvati-eksport-harchovih-produkiv-z-ukrayini

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini
[2] http://www.minagro.gov.ua/uk/node/24385