© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Частка нелегальних продуктів на українському ринку засобів захисту рослин (ЗЗР) становить 25%. Про це повідомив міжнародний консультант ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) Михайло Малков, пише UBR.
«Частка нелегального ринку в Україні становить мінімум 25%. ЗЗР на вуличних базарах на 90% є абсолютно фальшивими», ― сказав експерт. Він уточнив, що український ринок оцінюється в $800 млн. За словами експерта, світовий ринок ЗЗР оцінюється в близько $60 млрд, близько 25% на ньому становить фальсифікат. На європейському ринку близько 10% фальсифікату, сукупні втрати в грошовому еквіваленті від використання фальшивих пестицидів по всьому ЄС щорічно складають до €1,3 млрд.
«Ми фіксуємо значне зростання контрафакту і контрабанди ЗЗР через непідконтрольну Україні територію на Донбасі, будь-яка непідконтрольна територія є хабом для контрабанди», ― зазначив Малков. Він додав, що в Україні величезна кількість нелегальної продукції виробляється з легально імпортованих речовин. Крім цього, існує проблема з утилізацією фальсифікату. Складів для такого класу відходів фізично не існує і дуже часто ці продукти повертаються назад на ринок.
«Повністю вбита система збору та утилізації тари з-під пестицидів. Зараз криміналітет скуповує контейнери за готівку і після цього в них розливається контрафакт», ― заявив міжнародний консультант ФАО. Малков повідомив, що ФАО в березні планує запустити в Україні проект спеціального фонду, який дозволить Україні поліпшити ситуацію з нелегальним ринком.
Проект складатиметься з двох основних напрямків: сприяння Україні в імплементації Роттердамської конвенції та допомоги фермерам, які постраждали від застосування фальшивих пестицидів. «Багато дистриб'юторів знають, що продають неякісний товар. Ми хочемо провести з бізнесом експертизу, зробити докази для суду і після цього спробувати вибудувати правову позицію щодо захисту інтересів конкретного фермера з метою отримання компенсації за свої втрати», ― пояснив експерт.
ІЦ УАК за матеріалами Agravery [2]
Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini
[2] http://agravery.com