© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Наразі Україна ближче до втрати галузі тваринництва, ніж в кінці 2013 року перед очікуваним на той момент підписанням Угоди про Асоціацію з ЄС. Про це заявив гендиректор Центру підвищення ефективності в тваринництві Микола Бабенко. Серед причин подібного становища галузі експерт називає зниження поголів'я і збільшення збитків агропідприємств.
«Причин кілька. Якщо до девальвації 2014 року рентабельність інвестицій в свинарство по році сягала понад 100%, то сьогодні ― не більше 20-30%. І це "при жорсткій диктатурі технології". Ті, хто не дотримується елементарних правил годування і вакцинації ― вже давно в збитках. Схожа ситуація і з молоком», ― зазначив Бабенко.
Наступним негативним фактором, що шкодить галузі тваринництва, експерт називає зниження споживання м'яса і зростання використання субпродуктів.
«У 2014-2016 роках у зв'язку зі зниженням рівня купівельної спроможності населення раціон пересічного українця погіршився. На перше місце в споживанні вийшли дешевші продукти, ніж натуральне м'ясо і продукти його переробки. Це, до речі, підтверджує і різке падіння імпорту свинини», ― прокоментував Бабенко.
Третьою причиною погіршення стану галузі тваринництва, за його словами, є АЧС і нодулярний дерматит ВРХ.
«На жаль, в 2017 ми очікуємо лише погіршення ситуації із захворюваннями свиней та ВРХ. Що стосується нодулярного дерматиту, економічні втрати від поширення даного захворювання можна порівняти з АЧС в свинарстві. В Україні поки не зареєстровані випадки захворювання ВРХ нодулярним дерматитом, також як і немає специфічної вакцини», ― зауважив експерт.
За його словами, наступний негативний фактор впливу на тваринництво ― експортні обмеження через небезпечну епізоотичну ситуацію в Україні. Також однією із загроз для галузі тваринництва експерт називає нові податкові правила. «Перехід тваринництва на загальну систему з 1 січня 2017 та сплату повністю ПДВ буде також сприяти скороченню поголів'я», ― підсумував Бабенко.
ІЦ УАК за матеріалами Agravery [2]
Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini
[2] http://agravery.com/