Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Зниження цін на зерно не спровокує девальвацію

Новини [1]
20.09.2016

Зниження цін на зерно не спровокує девальвацію

20.09.2016

Незважаючи на високу питому вагу продукції АПК у загальній структурі експорту, продовження спадаючого цінового тренду на зернові не загрожує послабленням національної валюти. Про це повідомив Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк у своїй статті для РБК Daily [2], в якій проаналізував вплив динаміки валютної виручки аграріїв на девальвацію.

У першому півріччі 2016 року питома вага аграрної виручки досягла в середньому 31,4% всього експорту. «Причини посилення аграрної складової в експорті можна дізнатися, у тому числі, із звітів штабу АТО - у результаті військових дій на Сході країни була зруйнована значна частина важкої та добувної промисловості, і відповідно зменшилися зовнішні поставки руди і металів», - вказує Максим Мартинюк . У вересні-листопаді (період найбільш активної торгівлі зерновими) частка АПК у загальних надходженнях від експорту складе 37-41%.

При цьому біржові ціни на більшість зернових перебувають у спадаючому тренді вже кілька років через високі врожаї у більшості країн-постачальників та низьких цін на енергоресурси. Влітку 2016 року на світових ринках відбулося різке падіння цін на зерно - на 14,7% у липні і ще на 11,2% у серпні. І практично в той саме час - починаючи з кінця липня - гривня ослабла з 24,79/$ до 26,6/$, поки транш від МВФ не зміцнив її знову. «Вочевидь, що настільки різке падіння цін на товар, який становить майже 40% експорту, не може не вплинути на курс. Якщо врахувати, що затримка надходження валюти в Україну після продажу зернових на світових ринках становить близько місяця, то легко побачити більш ніж високу кореляцію між падінням цін на зернові і падінням курсу, - відзначає Максим Мартинюк. - Простіше кажучи, якщо зернотрейдери і стали причиною просідання курсу, то не з власної вини, тому що їх виручка зменшилася пропорційно зменшенню світових цін на зерно».

Ця ситуація, з одного боку, підтверджує, що галузь функціонує за ринковими законами, а з іншого - демонструє, наскільки український експорт залежить від світової кон'юнктури. Одна з причин такої високої залежності аграрної виручки від індексу цін на сировинні товари - мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Аграрії, боячись вирощувати більш складні культури, виробляють продукцію з найбільш простим виробничим циклом. «Звичайно, якщо продавати тільки найбільш просту сировину, курс буде коливатися кожен квартал», - констатує Максим Мартинюк.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/znizhennya-cin-na-zerno-ne-sprovokuie-devalvaciyu

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini
[2] https://daily.rbc.ua/rus/show/-kursoobrazuyushchiy-eksport-pochemu-nuzhno-1474365032.htm