Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > ТОП-5 майбутніх країн-імпортерів української пшениці

Новини [1]
21.07.2016

ТОП-5 майбутніх країн-імпортерів української пшениці

21.07.2016

У 2016 році Україна може зібрати один з рекордних врожаїв зерна. На тлі низьких світових цін і жорсткої конкуренції питання імпортерів української продукції набуває першочергового значення. Зокрема, пшеницю ми зможемо продати у більшому обсязі як мінімум до п'яти країн - Єгипту, Кореї, Туреччини, Саудівської Аравії і Марокко, зазначає експерт зернового ринку "УкрАгроКонсалт" Єлизавета Малишко. 

За її словами, зростаючі потреби Кореї в імпорті пшениці дають непоганий шанс для експортерів українського зерна закріпитися на цьому ринку. У минулому сезоні Україна забезпечила близько чверті потреб Кореї в пшениці, переважно фуражної якості, додає аналітик.

"Марокко може наростити імпорт внаслідок різкого скорочення власного врожаю пшениці. Обсяги імпорту можуть досягти 5-5,5 млн тонн, близько 10% з яких покриються за рахунок українського зерна. Україна щорічно поставляє в Марокко близько півмільйона тонн пшениці", - підкреслює Малишко.

У свою чергу, Саудівська Аравія цього року має намір завершити перехід на повну імпортну залежність і відмовитися від виробництва пшениці через дефіцит води і високу собівартість вирощування зерна, додає експерт: "Імпортні потреби країни зростуть на 15% у порівнянні з попереднім маркетинговим роком. Традиційно Саудівська Аравія імпортує пшеницю з країн ЄС. Імпорт зерна з України представлений ячменем, в той час як пшениця імпортується в украй малих обсягах".

А от Таїланд, який посів першу сходинку рейтингу покупців української пшениці в 2015/16 сезоні, може втратити свої лідируючі позиції внаслідок очікуваного скорочення імпортних потреб на 1 мл. тонн в порівнянні з минулим роком. На турецькому ринку позиції українського зерна слабкі. У минулому сезоні на частку української пшениці довелося тільки 2-3%. У новому сезоні такий несприятливий стан справ, по всій видимості, збережеться внаслідок очікувань зростання виробництва та експорту російського зерна, що панує на турецькому ринку, інформувала Малишко.

ІЦ УАК за матеріалами agronews [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/top-5-maybutnih-krayin-importeriv-ukrayinskoyi-pshenici

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini
[2] http://agronews.ua/