Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Експорт агропродукції у Китай - важіль впливу на геополітику

Новини [1]
25.01.2016

Експорт агропродукції у Китай - важіль впливу на геополітику

25.01.2016

Українські аграрії активно торують собі шлях на зовнішні ринки.  Зокрема, з 1 січня 2016 року, вступила в дію широко  анонсована повноцінна  зона вільної торгівлі у межах Угоди  про асоціацію з ЄС.   Уже в перший місяць нового 2016 року Україна зіткнулась із серйозними перепонами у торгівлі з Європою.

"Наприклад, був призупинений експорт меду до ЄС, є певні проблеми із  оформленням сертифікатів EUR1. Всі ці негаразди мають стимулювати виробників до  пошуку нових ринків збуту продукції , та до активізації торгового потенціалу" –  таку думку під часу ефіру на  радіо "Вести" висловив народний депутат, Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко. 

"На жаль, мусована у медіа-просторі думка про те, що  відкриття ринку ЄС для постачання продукції з  України стане "панацею" від економічних проблем, є хибною. Європейський ринок – профіцитний, із великою конкуренцією, особливо, враховуючи введення  ембарго  на євро товари, що поставлялись до Росії.  В Євросоюзі агрогалузь є  надзвичайно датованою,  адже  майже 40%  бюджету ЄС спрямовано саме на підтримку фермерів та харчової індустрії. Натомість, наші фермери, у перерахунку на гектар посівної площі, отримують в  24 рази меншу підтримку" - зазначив він. 

Ще одним елементом, який дуже заважатиме українським виробникам, стане їх конкурентоспроможність на європейському ринку. "Нас бояться, та  не дуже хочуть бачити у Європі, адже вітчизняна продукція  мінімум у декілька разів більш конкурентна, навіть без таких великих дотацій, які мають європейські фермери.  Тому, на жаль, українські виробники мають можливість експортувати свою продукцію у межах квот. Так, у минулому році, ми спочатку наростили поставки у ЄС, а потім, у другому півріччі, після того, як ці квоти були вичерпані, спостерігалось певне падіння експорту.  Водночас, з 1 січня 2016 року європейські виробники будуть ввозити продукцію до України без обмежень, що не зможе не відбитися негативно на доходах  наших виробників" - констатує Козаченко. 

Але з іншого боку, запровадження ЗВТ означатиме для українського виробника  отримання європейських  сертифікатів, що, в свою чергу, є  гарантією вільного допуску вітчизняної продукції на інші ринки, зокрема, у країни Індокитаю, Африки, Близького Сходу, тощо.

"На Близькому Сході Україна уже зараз забезпечує понад 30% поставок продовольства, і за цими показниками ми обійшли і США, і ЄС. Втрату ринку РФ через ембарго, ми також компенсуємо  не за рахунок поставок до країн ЄС, а  завдяки країнам так званого третього світу.  Саме тому ці ринки для українських товаровиробників  будуть стратегічно важливим уже протягом наступних  десяти-п`ятнадцяти років" - прогнозує народний депутат.

За його словами, наша держава має  реальний потенціал  для того, аби у рази збільшити обсяги поставок у Китай, Індію та країни Близького Сходу,  що  може стати ще більш значним важелем для зміцнення нашої економіки та посилення впливу на  геополітичній арені.

ІЦ УАК

 

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/eksport-agroprodukciyi-u-kitay-vazhil-vplivu-na-geopolitiku

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini