Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (https://agroconf.org)

Головна > Мінагрополітики підтримує скасування 22 дозвільних процедур

Новини [1]
17.09.2015

Мінагрополітики підтримує скасування 22 дозвільних процедур

17.09.2015

Мінагрополітики підтримує скасування або обмеження дії 22 дозвільних процедур у сфері рослинництва, агрохімікатів, тваринництві, харчових продуктів, рибництві та водокористуванні.

Про це заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Владислава Рутицька зазначила під час бізнес-форуму «Інвестиції в сільське господарство та продовольство України.

Необхідність прийняття законопроекту стала зрозумілою в результаті розробки Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 рр.

Законопроект про дерегуляцію в АПК (№2558а [2]) був відпрацьований з відповідними державними органами та погоджений з МінАПК, Держпродспоживслужбою та Держрибагенством. Законопроект є результатом напрацювань робочої групи МінАПК з питань дерегуляції, створеної за сприяння Єврокомісії. Документ дозволяє суттєво зменшити корупційні ризики, пов’язані з дозвільними документами. Вирішуються також важливі соціальні проблеми, які пов’язані із добуванням води із водозаборів.

«Важливою пропозицією проекту є відкриття українського ринку добрив для продукції з усіх країн світу, чим фактично проводиться демонополізація ринку добрив», - зазначила Владислава Рутицька.

Прийняття законопроекту дозволить: суттєво скоротити адміністративні витрати для аграріїв; знизити ціни на добрива; спростити вихід нових суб’єктів господарювання на ринок, і як наслідок – зниження цін на харчові продукти.

«Наша мета – максимально спростити умови для ефективної роботи бізнесу та допомогти вітчизняним агроекспортерам вийти на нові ринки. 26 із 100 найбільших українських компаній  – аграрні, а кожен 5 українець працює в сільському господарстві. Не дивлячись на низку політичних та економічних викликів, Україна зберегла місце одного з найбільших експортерів олії та зерна. Наша країна і надалі планує нарощувати експорт власної сільгосппродукції та сподівається на підтримку ЄБРР у цьому питанні», - додала Владислава Рутицька.

Наразі, готується до подання у ВРУ законопроект щодо дерегуляції у сфері земельних відносин. Ним буде запропоновано скасувати 7 дозволів у землевпорядній сфері, зокрема і державної експертизи землевпорядної документації.

ІЦ УАК за матеріалами Прес-служби Мінагрополітики  [3]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: https://agroconf.org/content/minagropolitiki-pidtrimuie-skasuvannya-22-dozvilnih-procedur

Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini
[2] http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56331
[3] http://minagro.gov.ua/uk/node/18409