© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Лідери країн ЄС домовилися про створення Енергетичного союзу. Як наголошується в постанові Європейської ради, діяльність Енергосоюза буде базуватися на п'яти принципах: енергетична безпека, солідарність і довіру між країнами-учасницями; повна інтеграція енергетичного ринку ЄС; енергоефективність, сприяє скороченню споживання енергії; зменшення вуглеводневої залежності економіки; наукові дослідження, інновації та конкурентоспроможність.
Також у документі перераховані конкретні цілі, які поставили перед собою європейські лідери в рамках єдиного енергоринку.
Серед них: будівництво відсутніх інфраструктурних зв'язків між країнами і регіонами для перекидання енергії всередині союзу; суворе дотримання законодавства ЄС при укладенні угод про закупівлю електроенергії у країн, що не входять в ЄС, а також забезпечення прозорості цих угод при конфіденційності комерційних контрактів; розробка нових технологій, що сприяють скороченню шкідливих викидів в атмосферу, розвитку відновлюваної енергетики; встановлення партнерських відносин із зростаючим числом великих продавців енергії та транзитних країн.
Раніше Єврокомісар з енергетики Марош Шефрович відзначав, що створення єдиного Енергетичного союзу, крім об'єктивних процесів інтеграції всередині ЄС, обумовлено необхідністю знизити енергозалежність від Росії, яка вдається до агресивної політики, в тому числі - енергетичного тиску на Європу.
ІЦ УАК за матеріалами ZN,UA [2]
Посилання:
[1] https://agroconf.org/category/rubrika/novini
[2] http://dt.ua/ECONOMICS/glavi-yes-pogodili-stvorennya-energetichnogo-soyuzu-167364_.html