© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Аграрний сектор та ІТ-сектор в умовах повномасштабної війни є ключовими галузями для економіки України. У 2024 році АПК й ІТ посіли відповідно 1-ше та 2-ге місця у загальній структурі експорту товарів і послуг України. Частка продовольчих товарів у загальному експорті торік склала 44% (внесок агроекспорту у ВВП України становив 12,8%), а частка ІТ - 11,5% (3,4%). Крім того, дані галузі створюють і впроваджуть чимало інновацій.
Саме тому у ВГО "Українська аграрна конфедерація" вважають необхідною співпрацю між двома лідерськими галузями, що у результаті може допомогти розв'язати проблему з дефіцитом кадрів в обох секторахекономіки України.
Так, 15 квітня 2025 року представники Української аграрної конфедерації, зокрема її генеральний директор Павло Коваль, та інших громадських організацій, а також аграрні журналісти відвідали факультет ІТ Національного університету біоресурсів і природокористування України з нагоди Дня відкритих дверей.
Керівництво факультету інформаційних технологій НУБіП, зокрема Декан факультету інформаційних технологій, доктор технічних наук, професор Болбот Ігор Михайлович і завідувач кафедри інформаційних систем і технологій, кандидат економічних наук, доцент, заслужений професор НУБіП України, відмінник аграрної освіти і науки України Швиденко Михайло Зіновійович, розповіло під час зустрічі про особливості навчального процесу під час війни, про нові сучасні навчальні програми, як-от "Штучний інтелект і робототехніка", та провели екскурсію корпусом, показавши новітні комп'ютерні класи та лабораторії з роботами й іншими пристроями. Окремої уваги заслуговує Академія Cisco на базі університету.
На факультеті навчається понад 1500 студентів та аспірантів, функціонує ряд добре обладнаних лабораторій і платформ, підготовка здійснюється за шести спеціальностями на чотирьох кафедрах близько 100 викладачами.
"Аграрні та ІТ-спеціальності сьогодні формують тренди для розвитку економіки України.
ІТ-фахівці, здобувачі можуть співпрацювати та відточувати свої навички з колегами із близько 100 кафедр аграрного та природничого спрямування, на базі 300 різноманітних лабораторій... Вибір для майбутніх спеціальностей вражаючий.
У випускників шкіл є чудові можливості розвивати свої здібності, й особливо найактуальніші, пов'язані із ІТ-інноваціями - штучний інтелект, інтернет речей, хмарні технології, кібербезпека, Big Data тощо", - зазначив генеральний директор ВГО "УАК" Павло Коваль.
Ми впевнилися, що факультет інформаційних технологій НУБіП не поступається за якістю освіти іншим факультетам іменитих ВНЗ. Факультет ІТ НУБіП готує фахівців різних спеціальностей, серед яких: інженери, розробники, тестувальники, аналітики, кіберфахівці тощо.
На думку Павла Коваля, всі не зможуть фізично працювати в ІТ-секторі. Тож, частині майбутніх спеціалістів доведеться влаштуватись у компанії інших секторів економіки. І звісно одним із найбільш перспективних секторів є АПК. Поєднуючи традиційне виробництво та сучасні технології разом можна досягнути нового рівня ефективності.
ІТ в АГРО вже не один десяток років є перспективним напрямком розвитку. Не дивно, що як українські лідери галузі (як-от "Астарта", "НІБУЛОН", "МХП"), так і світові компанії-лідери (наприклад "Луї Дрейфус" чи "Бунге") шукають ІТ-фахівців і розробляють власні ІТ-продукти. З іншої сторони, популярними як в Україні, так і у світі є дрібні АГРО-ІТ стартапи, частина з яких масштабується. Тож запрошуємо випускників і майбутніх фахівців ІТ посилити українську галузь, що годує сотні мільйонів людей по всьому світі.
Ми вдячні факультету інформаційних технологій НУБіП за відкритість до діалогу та готовність до співпраці. Сподіваємося, що ця зустріч стане початком подальшої плідної взаємодії!
ІЦ УАК
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk