Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (http://agroconf.org)

Головна > Л. Шемелинець: Держпідтримка допоможе аграріям відновити та розвивати бізнес у 2025 році

Новини АПК [1]
04.03.2025

Л. Шемелинець: Держпідтримка допоможе аграріям відновити та розвивати бізнес у 2025 році

04.03.2025

Заступниця міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець узяла участь у прес-конференції «Співпраця держави, агробізнесу, девелопменту та банків у розвитку інвестиційних проектів» [2].

Людмила Шемелинець повідомила, що державна підтримка малих і середніх сільгоспвиробників - один з важливих пріоритетів Мінагрополітики. Зокрема, на підтримку аграрного сектору в законі про Державний бюджет на 2025 рік виділено 6 млрд грн.

«Є ряд програм, які стимулюють аграріїв починати нову роботу та нові проекти. Зокрема, програма «єРобота», у рамках якої агровиробник може отримати гранти на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства і тепличного господарства. З початку дії програми аграрії отримали вже більше 1,2 млрд грн грантової допомоги», - розповіла заступниця міністра.

За її словами, ще одна ефективна форма підтримки аграріїв – фінансування за урядовою програмою «Доступні кредити 5-7-9». В 2024 році фактично половина аграрних кредитів була надана за цією пільговою програмою. Близько 9 тисяч аграрних підприємств отримали майже 47 млрд гривень. А з початку 2025 року за цією програмою 944 агрогосподарства отримали 4,5 млрд грн.

Людмила Шемелинець також наголосила, що в рамках підтримки тваринництва в державному бюджеті на 2025 рік передбачено 1 млрд грн, що позитивно вплине на розвиток глибинної переробки в Україні.

«Переконана, що сукупність заходів з державної підтримки аграріїв  дозволить у 2025 році сільгоспвиробникам відновити та успішно розвивати власний бізнес. Зокрема, підтримати агропідприємства через доступні кредити, знизити собівартість аграрної продукції, уникнути дефолту за наявними кредитами та здійснювати державну підтримку сільськогосподарських виробників», - зауважила Людмила Шемелинец.

Заступниця Міністра також додала, що ключову роль в отриманні допомоги відіграє Державний аграрний реєстр. Щоб отримати допомогу, аграрію необхідно зареєструватися в ДАР, який акумулює в собі інформацію з усіх реєстрів, які є в державі. Це значно спрощує взаємодію як банків із заявниками, так і банків з державою. На сьогодні до ДАР підключено 34 банки, які мають змогу перевіряти всю інформацію стосовно осіб, які подають заявки на участь в державних програмах. В ДАР зареєстровано більше 180 тис. користувачів.

Читайте також: Зростання валової продукції сільського господарства України потребує до $80 млрд інвестицій - експерт [2]

Довідково. 3 березня, о 13:00 відбулася прес-конференція на тему: «Співпраця держави, агробізнесу, девелопменту та банків у розвитку інвестиційних проектів».

Організатор: Медіагрупа DMNTR.

Учасники: Дмитро Кисилевський - заступник голови Комітету ВР України з питань економічного розвитку; Людмила Шемелинець - заступниця міністра аграрної політики та продовольства України​; Михайло Різак - директор із взаємодії з органами влади аграрної компанії "Нібулон"; Ігор Ільчишен - засновник інвестиційно-девелоперської компанії Arha Group; Руслан Співак - кандидат економічних наук, директор департаменту фінансових установ, інвестиційного банкінгу та бізнес-стратегії в Райффайзен Банку; Леонід Козаченко - президент ВГО "Українська аграрна конфедерація".

Питання, що обговорювалися:

  • Які механізми залучення інвестицій в агросектор та інфраструктурні проєкти можуть застосовуватися у 2025 році?
  • Яку роль відіграють банки та фінансові установи у підтримці інвестиційної діяльності?
  • Як синергія держави, бізнесу та девелопменту сприятиме відновленню та сталому розвитку України?

Захід став платформою для обговорення ролі державних органів, фінансових установ та бізнесу у стимулюванні інвестицій в агросектор, інфраструктурні та розробницькі проекти, які є ключовими для відбудови та економічного зростання України.

Деталі заходу й оновлення програми: www.ubc-ua.info [3].

Відео на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/watch?v=7pVmzNvmzaw [4].

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики [5]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: http://agroconf.org/content/l-shemelinec-derzhpidtrimka-dopomozhe-agrariyam-vidnoviti-ta-rozvivati-biznes-u-2025-roci

Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://agroconf.org/content/zrostannya-valovoyi-produkciyi-silskogo-gospodarstva-ukrayini-potrebuie-do-80-milyardiv
[3] http://www.ubc-ua.info/
[4] https://www.youtube.com/watch?v=7pVmzNvmzaw
[5] https://minagro.gov.ua/news/liudmyla-shemelynets-sukupnist-zakhodiv-z-derzhavnoi-pidtrymky-ahrariiv-dozvolyt-u-2025-rotsi-silhospvyrobnykam-vidnovyty-ta-uspishno-rozvyvaty-vlasnyi-biznes