© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко зустрілась з міністром торгівлі Туреччини Омером Болатом. Основними темами для обговорення стали ще активніше залучення турецьких компаній до реалізації проєктів з відновлення інфраструктури в Україні, доступ до турецьких компаній до фінансових інструментів, поглиблення торговельного співробітництва. У зустрічі взяли участь також Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль і заступник Міністра економіки Тарас Качка.
«Туреччина готова ще активніше долучатися до проєктів відбудови України і посилювати співпрацю у сфері торгівлі. У 2023 році Туреччина була четвертим найбільшим експортним ринком України та третім найбільшим торговельним партнером у світі, посідаючи перше місце на Близькому Сході. Торік експорт з України до Туреччини склав 2 млрд доларів. Загалом товарообіг — 6,2 мільярда доларів. До повномасштабного вторгення мали із Туреччиною позитивне торгівельне сальдо. Прагнемо вийти на 10 мільярдів доларів збалансованої торгівлі», - зазначила Юлія Свириденко.
Вона подякувала міністру торгівлі за рішення давати максимальний доступ нашим суднам у порти Туреччини, що покращує експорту логістику для нашої держави.
Крім того, сторони обговорили відновлення пошкодженої інфраструктури.
«У березні очікуємо великий візит турецької task force з відбудови України за участі турецького бізнесу. Я переконана, що це допоможе приватному сектору наших держав поглибити співпрацю», - додала Юлія Свириденко.
Міністерка подякувала Туреччині за всю надану підтримку від початку вторгнення - від повернення наших військовополонених, гуманітарну допомогу, підтримку ініціативи Grain From Ukraine, до економічного співробітництва.
Крім того, в рамках візиту відбувся українсько-турецький круглий стіл за участі приватного сектору Туреччини, який зібрав понад 50 представників таких секторів як енергетика, будівництво, машинобудування, агропромисловість.
Українська сторона представила інструменти підтримки інвесторів та проєкти у ключових секторах. А також обговорили практичні аспекти реалізації проєктів в Україні.
«Турецькі компанії активні на українському ринку: від системної роботи компанії ONUR, до нещодавньої інвестиції в 400 млн грн від турецької енергетичної компанії у виробництво енергетичного обладнання в Україні. Я переконана, шо такі зустрічі сприятимуть ще активнішому виходу турецьких компаній на український ринок», - підсумувала Юлія Свириденко.
Читайте також: Віталій Коваль: Україна готова розширювати співпрацю з Туреччиною на агроринку [2].
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки [3]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://agroconf.org/content/vitaliy-koval-ukrayina-gotova-rozshiryuvati-spivpracyu-z-turechchinoyu-na-agrorinku
[3] https://me.gov.ua/News/Detail/5664d0cb-c7dc-4ac9-baf5-95e872cbbdae?lang=uk-UA&title=TurechchinaGotovaScheAktivnisheDoluchatisiaDoProktivVidbudoviUkrainiTaPosiliuvatiTorgivelneSpivrobitnitstvo-YuliiaSviridenko