© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Інформуємо, що згідно з розкладом [2] у 2025 році у Світовій організації торгівлі (СОТ) будуть проходити огляди торгівельних політик Австралії, Королівства Норвегія, Сполученого Королівства Великої Британії й Північної Ірландії, Туніської Республіки, Королівства Таїланд тощо.
Метою проведення таких оглядів є підвищення прозорості та передбачуваності торгівельних політик членів СОТ.
До кожного Огляду готуються два документи із ґрунтовною інформацією про торгівельні, економічні й інвестиційні режими членів СОТ – звіт Секретаріату СОТ і звіт уряду члена СОТ, який його проходить. Зазначені звіти обговорюються на засіданнях Органу з питань огляду торгівельної політики й одразу після їх завершення стають доступними для громадськості.
Крім того, у рамках установленої процедури всі інші члени СОТ, у тому числі Україна, можуть направляти свої запитання члену СОТ, що проходить Огляд, й отримувати від нього письмові відповіді. Приблизно через 6 тижнів після проведення засідань направлені запитання й надані відповіді публікуються на офіційному вебсайті СОТ.
Довідково: підготовлені звіти, запитання та відповіді до попередніх оглядів торгівельних політик членів СОТ можна знайти та завантажити за посиланням [3].
Таким чином, механізм оглядів торгівельних політик членів СОТ є корисним інструментом для пошуку й отримання інформації про умови міжнародної торгівлі.
Розуміння особливостей торгівельних режимів членів СОТ може бути корисним і для українських компаній, які вже здійснюють міжнародну торгівельну діяльність або мають плани щодо виходу на нові зовнішні ринки.
З метою залучення представників бізнесу України до процесу підготовки до оглядів торгівельної політики членів СОТ Мінекономіки розроблено анкети-опитувальники, заповнивши які підприємства, установи, організації й інші зацікавлені особи можуть сформулювати свої запитання. Питання можуть стосуватися будь-яких аспектів торгівельної політики (бар’єрів у торгівлі з країною, що проходитиме Огляд, особливостей нормативно-правового регулювання, умов експорту й імпорту товарів і послуг тощо).
Заповнені анкети-опитувальники будуть опрацьовані Мінекономіки й ураховані у процесі підготовки консолідованого переліку запитань, що направлятимуться до Секретаріату СОТ в офіційному порядку від України.
За наступними посиланнями доступні анкети-опитувальники, розроблені до оглядів торгівельної політики:
У разі зацікавленості, запитання, на які було б доцільно отримати відповіді від указаних членів СОТ під час проведення оглядів їх торгівельних політик, пропонуємо завчасно направляти до Мінекономіки шляхом заповнення згаданих анкет-опитувальників.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки [11]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://me.gov.ua/Documents/Detail/8f930355-0552-4bc8-a225-0c4ca9f33aa6?lang=uk-UA&title=PlanProvedenniaOgliadivTorgovelnoiPolitikiChlenivSotU2025-Rotsi
[3] https://bit.ly/2uuFH4B
[4] https://forms.gle/pJGBex5RQecDwK7e7
[5] https://forms.gle/7F2s5UYcTXdXpmmX7
[6] http://bit.ly/42aoptg
[7] https://forms.gle/3wgi2WVdqpVoRDqn8
[8] http://bit.ly/40m9XNF
[9] https://forms.gle/cPNntXfy9kEFmPD8A
[10] https://forms.gle/p2oeguHF6yHL2Nvy6
[11] https://me.gov.ua/Documents/Detail/f57c3724-ea6c-4c9f-823f-0fb67a6fdd87?lang=uk-UA&title=MinekonomikiZaproshuDoUchastiUPidgotovtsiZapitanSchodoTorgovelnoiPolitikiAvstralii-Norvegii-VelikoiBritaniiTaInshikhChlenivSvitovoiOrganizatsiiTorgivli