© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Фонд Східна Європа оголосив [2] конкурс на пошук підрядника для надання послуг зі створення програмного забезпечення реєстру територій, забруднених / імовірно забруднених вибухонебезпечними предметами. Створення реєстру передбачено Земельним кодексом, а сам продукт буде розроблятися відповідно до положення [3], напрацьованого Міністерством економіки спільно з Міністерством внутрішніх справ.
«Пів року тому ми ухвалили порядок ведення та адміністрування реєстру імовірно- / забруднених територій. І за цей час фахівці Мінекономіки, ДСНС, Центру гуманітарного розмінування зробили велику підготовчу роботу над тим, як має виглядати такий цифровий продукт. Я закликаю технічні компанії подаватися на участь в конкурсі, щоб отримати можливість працювати над проектом, який зробить нашу країну безпечнішою. Бо створений реєстр – це універсальний інструмент, що допоможе якісно планувати розмінування територій, дасть змогу фермерам та місцевій владі буквально в кілька кліків перевіряти стан тих чи інших ділянок», – сказав заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
За умовами тендеру на створення реєстру передбачено 6 місяців. Його власником буде Державна служба з надзвичайних ситуацій, а технічним адміністратором – Центр гуманітарного розмінування.
Реєстр міститиме інформацію з різних джерел. Наповнювати реєстр зможуть працівники секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності, представники сільських, селищних, міських рад, військо-цивільних адміністрацій. А також Центру протимінної діяльності й уповноважені урядові підрозділи, що здійснюють гуманітарне розмінування.
Розробка реєстру ймовірно забруднених територій відбуватиметься за фінансової підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа коштом Швейцарії.
Довідково: З початку широкомасштабного вторгнення сапери повернули до використання 35 тис. км2 української землі. Приблизно 17 тис. км2 з них повернули до використання у 2024 році.
Зокрема у 2024 році українські сапери повернули аграріям у використання понад 285 тис. га (2.850 км2) земель сільгосппризначення, визначених для першочергового обстеження й очищення. Всього за рік піротехніки обстежили більш ніж 318 тис. га (3.180 км2) таких земель.
Також може бути корисно: Уряд оголосив конкурс на посади незалежних членів наглядової ради «Українського Дунайського пароплавства» [4].
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки [5]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://eef.org.ua/purchase/konkurs-na-vybir-pidryadnyka-dlya-nadannya-poslug-zi-stvorennya-programnogo-zabezpechennya-reyestru-terytorij-zabrudnenyh-imovirno-zabrudnenyh-vybuhonebezpechnymy-predmetamy/
[3] https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/740-2024-%D0%BF#n11
[4] https://me.gov.ua/News/Detail/e1daffe5-607f-4816-ad76-06f4962948cc?lang=uk-UA&title=UriadOgolosivKonkursNaPosadiNezalezhnikhChlenivNagliadovoiRadiukrainskogoDunaiskogoParoplavstva
[5] https://me.gov.ua/News/Detail/91f8baf9-f681-4bfd-bfe3-88c0ca4c38bb?lang=uk-UA&title=RestrImovirnoZabrudnenikhTeritorii