© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Українська компанія «A3tech-Україна» повністю виготовляє робочий орган для машин для розмінування хорватської фірми DOK-ING. Завдяки цьому рівень локалізації машин сягнув понад 10%. А головне – ремонти такої техніки після підривів у полях тепер займають у рази менше часу.
«Навесні компанія випробовувала першу машину для розмінування, локалізовану в Україні. Саме тоді були озвучені плани вийти на самостійне виробництво робочого органу для машин розмінування DOK-ING. На кінець року це вдалося зробити. Завдяки цьому компанія змогла швидко повернути до роботи щонайменше кілька MV-4 та MV-10, які підірвалися в полях. Найбільш серйозно пошкоджену легку машину для розмінування MV-4 вдалося відремонтувати за 12 днів. Це в рази швидше, ніж якби довелося чекати фахівців та комплектуючі із Хорватії», – сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Загалом компанія «A3tech-Україна», яка є партнером хорватської DOK-ING, у 2024 році зібрала вісім важких машин розмінування MV-10 та відремонтувала 10 машин після підривів та технічних несправностей. У результаті сапери отримали і більше техніки, готової до роботи, і швидше змогли знову працювати із відремонтованими машинами.
«Виготовлення в Україні деталей до машин розмінування дозволяє здешевити вартість такої техніки. Наприклад, молоток для робочого валу майже у два рази дешевший за хорватський аналог. А їх для однієї машини потрібно майже 50. Завдяки цьому ДСНС, яке провело тендери на закупівлю запчастин для машин розмінування фірми DOK-ING, заплатило на 30% менше, ніж якби ці послуги замовляли безпосередньо у хорватської фірми-виробника. А це 5 мільйонів економії для державного бюджету», – заявив директор компанії «A3tech-Україна» Марат Мінц.
Загалом в Україні в приватних та урядових операторів є понад 50 машин для розмінування фірми DOK-ING. Найбільшу партію цієї осені отримала ДСНС – 20 машин MV-10 закупили та передали саперам партнери.
Восени своє представництво в Україні відкрила [2] фірма DOK-ING. Компанія прагне допомогти пришвидшити процес розмінування завдяки обміну досвідом і технологіями.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки [3]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://me.gov.ua/News/Detail/7f893572-ac92-4561-8549-0f49c9c878b1?lang=uk-UA&title=KHorvatskiiVirobnikMashinZRozminuvanniaDokingVidkrivOfisVUkrainiYuliiaSviridenko
[3] https://me.gov.ua/News/Detail/a7310733-5c39-40d9-9a25-fb7a16d42494?lang=uk-UA&title=100-Lokalizatsii-VUkrainiVigotovliaiutRobochiiOrganDliaKhorvatskikhMashinRozminuvanniaDoking