© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
У рамках співпраці Мінагрополітики з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) та Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) за фінансової підтримки урядів Австрії та Канади розпочинається новий цикл програми підтримки фермерів у Харківській області.
Програма зосереджена на очищенні сільськогосподарських земель від вибухонебезпечних залишків війни та відновленні земель для сталої сільськогосподарської діяльності.
«Дуже важлива допомога сільгоспвиробникам з прифронтових та деокупованих територій. Один з основних викликів – подолання кризових наслідків війни. В першу чергу, гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель та їх повне відновлення. Сьогодні це один з пріоритетів роботи Мінагрополітики. Ми продовжуємо співпрацювати з міжнародними партнерами для допомоги українським аграріям», – наголосив Віталій Коваль.
До участі у програмі запрошуються фермери, які обробляють від 3 до 300 га у таких громадах: Балаклійська, Барвінківська, Вільхівська, Донецька, Ізюмська, Куньківська, Малинівська, Оскілівська, Печенізька, Роганська, Савинська, Слобожанська, Чкаловська, Чугуївська та Шевченківська.
Прийом заявок у Державному аграрному реєстрі [2] (ДАР) відкрито до 29 грудня 2024 року.
У межах програми фермери можуть отримати допомогу у протимінній діяльності, включаючи очищення земель від вибухонебезпечних залишків війни, а також у реабілітації земель через отримання фінансової підтримки та ваучерів на відновлення діяльності.
Аби допомогти ФАО оцінити стан постраждалих земель і спланувати відповідну підтримку, фермери повинні надати детальну інформацію про свої земельні ділянки:
відсоток земель, що не обробляються внаслідок артилерійських обстрілів;
кількість працівників господарства до та після лютого 2022 року;
відсоток пошкодженої бомбами поверхні;
відсоток зон забруднення;
частка ґрунтів, віднесених до земель загальнодержавного значення;
зв'язок ділянок з водозбірним басейном.
Крім того, сільгоспвиробники повинні надати всі відповідні кадастрові номери постраждалих земель. Ці дані будуть зіставлені зі супутниковими знімками для забезпечення точної оцінки й ефективного планування реагування.
Подання заявки є початковим етапом процесу та не гарантує надання допомоги. У разі подання кількох заявок від однієї особи, пріоритет надаватиметься зареєстрованим юридичним особам для забезпечення прозорого та справедливого процесу відбору.
Ця програма є важливим кроком у відновленні сільськогосподарського сектору Харківської області. Вона допоможе фермерам поновити виробництво та зробити свій внесок у регіональну та глобальну продовольчу безпеку.
Корисні матеріали:
Інструкція [3] з реєстрації у ДАР
Інструкція [4] щодо входу в кабінет і редагування інформації у ДАР
Контактна інформація:
Контакт-центр ДАР: +38 044 339 9215; support@dar.gov.ua [5]
Гаряча лінія ФАО: +38 099 090 7582; +38 068 318 0943; UA-Feedback@fao.org [6]
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики [7]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://www.dar.gov.ua/
[3] https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-zareyestruvatysia
[4] https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-uvijty-ta-vidredaguvaty
[5] mailto:support@dar.gov.ua
[6] mailto:UA-Feedback@fao.org
[7] https://minagro.gov.ua/news/fermery-kharkivshchyny-zmozhut-otrymaty-dopomohu-v-ochyshchenni-silskohospodarskykh-zemel