© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
За 10 місяців 2024 року промислове виробництво яєць зросло порівняно з аналогічним періодом минулого року на 7% і склало 4,9 млрд шт. Фактично середньомісячне виробництво досягло середньомісячного у 2021 році.
Про це AgroPortal.ua [2] розповів виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко.
За його словами, у січні-жовтні 2024 року Україна відправила на експорт 1 млрд шт. яєць, що на 47% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Головними покупцями українських яєць протягом 2024 року були Нідерланди (13%), Ізраїль (14%), Польща (10%), Італія (9%).
Некондиційні яйця переробляються. Частина реалізується на внутрішньому ринку, частина експортується. За 10 місяців експорт яєчних продуктів склав 6,8 тис. т.
Також він розповів [3], що ціновий пік уже пройдено
На збільшення вартості яєць вплинули фактори сезонності, зростання собівартості та подорожчання кормів. Втім, експерти вважають, що ціновий пік уже пройдено.
У вересні-жовтні були об’єктивні причини зростання оптово-відпускних цін виробників на яйця: збільшення основних виробничих витрат і зростання собівартості продукції. Ще одна причина — наслідки збитковості сектору у весняно-літній період.
"Додатково до цього маємо посилення сезонного фактору, який суттєво впливає на ціноутворення на ринку яєць. Ціни на яйця мають яскраво виражену сезонність через значну частку домогосподарств у структурі виробництва (більше 50%). Найдешевшими промислові яйця зазвичай бувають у весняно-літній період, що пов’язано зі збільшенням пропозиції від господарств населення, зміною раціону харчування та умов зберігання яєць у період дії підвищених температур. Складні та обмежені умови вимагають більш високої оборотності даної продукції в торгівлі, що змушує продавця йти на зниження відпускних цін", - розповів Сергій Карпенко, виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України».
За його словами, ріст виробництва яєць у господарствах населення у весняно-літній період також призводить до зниження як від промислових виробників, так і споживчих цін на яйця курячі. І, навпаки, зі зменшенням виробництва яєць у домогосподарствах населення в осінньо-зимовий період ціни промислових виробників збільшуються.
ІЦ УАК за матеріалами AgroPortal [4]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://agroportal.ua/
[3] https://agroportal.ua/publishing/vartist-yayec-shokuvala-ukrajinciv-ale-cinoviy-pik-uzhe-proydeno
[4] https://agroportal.ua/news/zhivotnovodstvo/promislove-virobnictvo-yayec-syagnulo-dovoyennogo-rivnya