© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
У Держпродспоживслужбі відбулася перша зустріч щодо обговорення проекту постанови “Деякі питання цифровізації послуг Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів”.
Ідеться про запуск системи eFood у частині державної реєстрації потужностей і видачі експлуатаційних дозволів. Серед змін, що мають відбутися, зокрема — повна автоматизація процесу реєстрації потужностей замість “паперової тяганини” й очікування до 10 днів.
Захід відбувся під головуванням очільника Держпродспоживслужби Сергія Ткачука за участі представників Міжнародної благодійної організації “Фонд Східна Європа”, Офісу ефективного регулювання BRDO (проект “Підтримка цифрової трансформації” / DTA), ДП “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” і представників територіальних органів Держпродспоживслужби.
«Держпродспоживслужба 10 років прожила в «паперовій ері». Зі стартом реформи ми урочисто розпочинаємо новий етап. Результат, який прагнемо отримати у підсумку — це послуги у кілька кліків, без зайвих поїздок, черг і купи довідок. Але, щоб цього досягти, маємо владнати всі законодавчі процеси. Зокрема, якісно та виважено пропрацювати всі нюанси проекту постанови, яка стосується реформи Держпродспоживслужби, зокрема в частині запровадження системи еFood», — зазначив голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.
У майбутньому для реєстрації потужності достатньо буде лише подати заяву, далі система все зробить сама. При цьому, для всіх послуг, що реєструються у режимі реального часу, формат заяви уніфіковано. Ці й інші зміни покликані виключити корупційні ризики та прибрати всі тривалі бюрократичні процеси.
«Ми командою напрацювали три постанови, які стосуються реформи служби. Цією зустріччю ми розпочинаємо новий цикл: цикл обговорення тексту постанови, яка стосується створення Єдиного Порталу Держпродспоживслужби та безпосередньо системи еFood. І перед тим, як її буде внесено на розгляд Кабінету Міністрів України, ми маємо її пропрацювати до дрібниць і сформувати єдине бачення», — додала радниця голови Держпродспоживслужби Соломія Старосольська.
Зазначимо, у квітні 2024 року розпочато реформу Держпродспоживслужби. Її мета – боротьба з корупцією та підвищення якості надання послуг служби шляхом трансформації та повної цифровізації. Реформа реалізується завдяки проекту “Підтримка цифрової трансформації”/DTA, що фінансується USAID та UK Dev, а також за підтримки Мінцифри й у партнерстві з Фондом Східна Європа й Офісом ефективного регулювання BRDO.
Читайте також: Реформа Держпродспоживслужби: розпочато незалежний технічний аналіз усіх реєстрів, програмного, серверного та технічного обладнання [2]
Держпродспоживслужба поглиблює цифрову трансформацію сфери безпечності харчових продуктів [3]
Нагадаємо, Албанія відкрила свій ринок для українських виробників кормів для домашніх тварин [4].
ІЦ УАК за матеріалами ДПСС [5]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://dpss.gov.ua/news/reforma-derzhprodspozhyvsluzhby-rozpochato-nezalezhnyi-tekhnichnyi-analiz-vsikh-reiestriv-prohramnoho-servernoho-ta-tekhnichnoho-obladnannia
[3] https://dpss.gov.ua/news/derzhprodspozhyvsluzhba-pohlybliuie-tsyfrovu-transformatsiiu-sfery-bezpechnosti-kharchovykh-produktiv
[4] http://agroconf.org/content/albaniya-vidkrila-sviy-rinok-dlya-ukrayinskih-virobnikiv-kormiv-dlya-domashnih-tvarin
[5] https://dpss.gov.ua/news/kilka-klikiv-zamist-10-ty-dniv-ochikuvannia-derzhreiestratsiia-usikh-vydiv-potuzhnostei-vidbuvatymetsia-u-rezhymi-realnoho-chasu