© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
15 нових команд узяли участь у другому Demining Bootcamp у рамках акселераційної програми підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні, яка реалізується за ініціативи Міністерства економіки України спільно з Київською школою економіки.
«Перший Demining Bootcamp засвідчив, що запит на інновації є. Він відбувся лише кілька місяців тому, а окремі його учасники вже мають хороші результати: одні тестують зібрану власноруч машину для розмінування, інші – отримали грант НАТО. Завдання Міністерства економіки – створити середовище, де будуть народжуватися технології світового рівня, які б допомогли пришвидшити очищення території України. Міністерство запустило [2] програму компенсації за розмінування с.-г. ділянок і це буде додатковим поштовхом для ринку шукати нові технології», - зазначив у своєму виступі перед учасниками буткемпу заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Учасники представили журі кілька десятків розробок, які потенційно можуть допомогти швидше та якісніше проводити обстеження, розміновувати земельні ділянки, у тому числі зі складним рельєфом. Один із представлених проектів – машина, яка спроможна розміновувати лісопосадки. Це зазвичай одні із найскладніших для очищення ділянки, і с.-г. виробники потенційно можуть бути зацікавлені у використанні такої технології. Важливо, що більшість прототипів значно дешевші у виготовленні за іноземні аналоги.
«Ми не можемо чекати десятки років, які потрібні для розмінування на думку іноземців, що працювали в інших війнах. Ми не погоджуємось, що розміновувати можна тільки повільно. Українці створять технологічні компанії, які будуть розміновувати поля, ліси, і міста в рази швидше. Для цього ми застосуємо технології, зберемо команди та знайдемо фінансування. Наша мета - створити умови в Україні для фінансування нових компаній з боку держави, приватного ринку і донорів, а також забезпечити комплаєнс, правильну юридичну структуру та аудит, аби після перемоги наші проекти могли успішно працювати по всьому світу», - Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки.
Своїм досвідом із новими командами ділилися учасники першого буткемпу, які вже пройшли шлях доопрацювання своїх прототипів, пошуку партнерів і потенційних замовників, виготовлення пілотних машин для випробування.
Приймання заявок на акселераційну програму триває. Реєстрація для участі в програмі доступна за посиланням [3].
Нагадаємо, що учасники програми матимуть змогу скласти індивідуальну дорожню карту у супроводі менторів та експертів, отримати підтримку при розробці бізнес-моделі та плану розвитку бізнесу від ідеї чи прототипу до сертифікованого виробу чи технології.
Читайте також: Італія допоможе просувати бренд Made in Ukraine на світові ринки, - Юлія Свириденко на зустрічі міністрів G7 [4].
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки [5]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://agroconf.org/content/fermeri-otrimayut-vid-derzhavi-groshi-na-gumanitarne-rozminuvannya-y-inshi-novini-na-cyu
[3] https://mba.kse.ua/demining
[4] https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=b76f05e7-926d-43ab-8041-f98b2443b79c&title=ItaliiaMadeInUkraine
[5] https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=d0a32b67-2d8b-40ef-af70-6dc9e0cc598b&title=Innovatsii