© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Одним із пріоритетних напрямів роботи Держпродспоживслужби є державний нагляд і контроль у сфері безпечності харчових продуктів. Державна реєстрація [2] потужностей оператора ринку та видача експлуатаційних дозволів є одним з інструментів забезпечення простежуваності харчових продуктів з метою захисту вітчизняних споживачів, а також забезпечення іміджу України як надійного експортера на міжнародному ринку.
Держпродспоживслужба нагадує, що отримання експлуатаційного дозволу є обов’язковим для операторів ринку, які провадять діяльність, пов’язану з виробництвом і/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження на кожну окрему потужність до початку її експлуатації, а державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу, що регламентується статтею 23 [3] Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
Протягом 2023 року в Україні територіальними органами Держпродспоживслужби зареєстровано 22380 потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів (найбільше в Київській, Полтавській і Дніпропетровській областях), а 1251 потужностей у 2023 році припинили свою діяльність.
Експлуатаційний дозвіл у 2023 році отримали 599 операторів ринку операторів ринку харчових і нехарчових продуктів тваринного походження (найбільше в Дніпропетровській, Київській і Львівській областях), відмовлено у видачі 143 суб’єктам господарювання й анульовано 237 експлуатаційних дозволів.
Звертаємо увагу, що 12.01.2024 Урядом затверджено новий Порядок видачі, відмови у видачі, анулювання, тимчасового припинення дії, переоформлення та поновлення дії експлуатаційного дозволу, форми експлуатаційного дозволу [4], який набуває чинності через 6 місяців, у червні поточного року.
Довідково. Відповідно до статті 20 [3] Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» для здійснення реєстрації потужностей та отримання експлуатаційного дозволу потрібно звернутися в територіальний орган Держпродспоживслужби [5]за місцем розташування потужності.
Також читайте: Запобігання порушенням у сфері ціноутворення - один із пріоритетних напрямків роботи Держпродспоживслужби у 2023 році [6]
ІЦ УАК за матеріалами ДПСС [7]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://dpss.gov.ua/news/v-ukraini-zareiestrovano-ponad-368-tysiach-operatoriv-rynku-z-vyrobnytstva-taabo-obihu-kharchovykh-produktiv
[3] https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/771/97-%D0%B2%D1%80#n615
[4] https://www.kmu.gov.ua/storage/app/uploads/public/65a/53e/4ec/65a53e4eca2e1410606589.pdf
[5] https://dpss.gov.ua/sluzhba/teritorialniorgani
[6] https://dpss.gov.ua/news/poperedzhennia-porushen-u-sferi-tsinoutvorennia-odyn-z-priorytetnykh-napriamkiv-roboty-derzhprodspozhyvsluzhby-u-2023-rotsi
[7] https://dpss.gov.ua/news/v-2023-rotsi-v-ukraini-zareiestrovano-22380-potuzhnostei-operatoriv-rynku-kharchovykh-produktiv-ta-vydano-maizhe-600-ekspluatatsiinykh-dozvoliv