© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
У світлі відхилення Єврокомісією вимоги Польщі щодо запровадження мита на українські сільськогосподарські продукти, Варшава хоче введення регіональних механізмів захисту від напливу українських товарів.
Про це в коментарі Business Insider [2] сказав міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський.
Як зазначив міністр, Єврокомісія готує проект розпорядження щодо продовження безмитної торгівлі з Україною до червня 2025 року. Відтак міністерство сільського господарства Польщі висуває свої вимоги щодо внесення змін в положення цього розпорядження, які передбачатимуть прискорення реалізації захисних механізмів на регіональному рівні, якщо ринкова проблема стосується не всього ЄС, а окремої держави-члена чи регіону.
За його словами, польська сторона хоче убезпечити себе від негативних наслідків напливу на польський ринок агротоварів з України. Він підкреслив, що у Польщі ведуться внутрішні консультації щодо введення ліцензій на експорт сільськогосподарських товарів, які запропонувала українська сторона.
«Після переговорів з міністром сільського господарства України Миколою Сольським ми спільно домовилися, що будуть створені технічні групи, завданням яких, серед іншого, буде розробка певних рамок, у яких має регулюватися торгівля між Польщею та Україною», - констатував Секерський.
Польський міністр також повідомив, що у Варшаві є політична воля щодо розвитку інфраструктури, яка сприятиме транзиту українських товарів до третіх країн. За його словами, Польща працюватиме над розвитком портової інфраструктури.
«Раніше, на жаль, у цій сфері мало що робилося. Тому для оптимізації і покращення можливостей транзиту сільськогосподарської продукції з України необхідно буде співпрацювати з іншими міністерствами щодо розвитку портової, залізничної та складської інфраструктури», - наголосив польський міністр.
Нагадаємо, нещодавно уряд Польщі виступив [3] проти продовження торгових преференцій для України. Аналогічна заява [4] звучала і від єврокомісара з питань сільського господарства, який за походженням є поляком.
А перед цим риторика польського міністра була інакша: він висловлювався [5] проти транзиту українського зерна територією Польщі
Читайте також: Усі пункти пропуску на кордоні з Польщею розблоковані [6].
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу [7]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://businessinsider.com.pl/gospodarka/bruksela-zdecydowala-cel-na-ukraine-nie-bedzie-wiemy-co-zrobi-rzad-tylko-u-nas/pl7r0mq?fbclid=IwAR0WuEMaP0X6VBHw2CUf5wQe2LUPfJPgMqcABw_LjxZlPk8_z5e_x2EAOls
[3] http://agroconf.org/content/polshcha-vistupaie-proti-prodovzhennya-torgovih-preferenciy-dlya-ukrayini
[4] http://agroconf.org/content/polskiy-ievrokomisar-pogrozhuie-zablokuvati-torgovi-preferenciyi-dlya-ukrayini-ievrokomisiya
[5] http://agroconf.org/content/polskiy-ministr-vislovivsya-proti-tranzitu-ukrayinskogo-zerna-teritoriieyu-polshchi
[6] http://agroconf.org/content/usi-punkti-propusku-na-kordoni-z-polshcheyu-rozblokovani
[7] https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3814748-polsa-hoce-zaprovaditi-zahisni-mehanizmi-vid-ukrainskih-produktiv.html