© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Для економічної самодостатності України ключовим пріоритетом має стати розвиток власного виробництва та перехід від сировинного спрямування до переробки. Наша мета збільшити частку переробної промисловості у ВВП з 8% до 20%. Для цього Уряд буде спрямовувати інвестиції в реальний сектор економіки, зокрема, за 10 років планується залучити $90 млрд інвестицій у виробничі підприємства. Про це зазначила Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з представниками бізнесу 20 грудня.
«Зараз дуже важливо переосмислити внутрішнє споживання – надавати перевагу українському виробнику, це пріоритет для нашої економіки. Уряд пропонує низку інструментів для підтримки українських виробників і підприємців. Це і 18 млрд грн на 2024 рік за кредитною програмою «5-7-9», і 5,4 млрд грн заплановано на гранти на переробку, це також повернення програми компенсації вартості за купівлю сільгосптехніки, програма стимулювання попиту на українські автобуси та багато інших. Всі ці інструменти є елементами нашої загальної філософії – відходу від сировинної держави до більш глибокої переробки», - підкреслила Юлія Свириденко.
Також Перший віцепрем’єр-міністр України відзначила пріоритет українського виробника в публічних закупівлях машинобудування. Вимога локалізації у 2024 році буде становити 20% і розповсюджуватиметься на міський транспорт, залізничний транспорт, комунальну та соціальну техніку, енергетичне машинобудування.
«Ми співпрацюємо з великими гравцями для того, щоб вони закуповували українську продукцію. Замовлення українського товару запускає роботу десятків інших наших підприємств, це дає роботу для населення і наповнює бюджет – у разі купівлі українського товару до 40% його вартості повертається в бюджет у вигляді податків», - додала Юлія Свириденко.
Як зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України, приватний сектор стане основою відновлення, тому підтримка інвестицій – у фокусі Уряду. Так, на наступний рік Уряд виділить 3 млрд грн на державну підтримку проектів зі значними інвестиціями. Мінекономіки очікує на звернення від інвесторів, які фокусуються на виробничих потужностях для виготовлення продукції з високою доданою вартістю.
Також у Плані в рамках Ukraine Facility передбачено інвестиційний механізм, спрямований на надання гарантій міжнародним фінансовим організаціям і фінансовим інституціям з розвитку, аби посилити залучення інвестицій в Україну. На наступний рік передбачається, що цей механізм допоможе залучити додаткові $8-10 млрд у приватний, державний і муніципальний сектори.
Читайте також: на 221 дозвіл для бізнесу менше: МРГ з дерегуляції рекомендувала скасувати 74% регуляторних інструментів у державних санітарних правилах і нормах [2].
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки [3]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=325c0fdb-1fba-49a6-a3f8-a32e67d2331a&title=MrgZDereguliatsii
[3] https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=0714dcf1-b6f2-405c-8f35-128f7016acb8&title=RozvitokVnutrishnogoVirobnikaTsePrioritet1-VEkonomichniiPolititsiUkraini-YuliiaSviridenko