© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
З набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» № 2698, в питаннях оренди землі та передачі земельних ділянок Україна повертається до правил, які діяли до 24 лютого. Про це зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець під час ефіру на ІСTV. [2]
Тепер відновлюються електронні земельні аукціони, припиняється автоматичне поновлення договорів, які скінчилися після запровадження воєнного стану. Також за законом громадяни та юридичні особи, які набули права постійного користування землею, отримали можливість викупити такі ділянки на виплату. Закон дозволяє реєструвати ділянки в кадастрі, а це забезпечить право оренди фермерів, сприятиме запобіганню рейдерським захопленням.
«Земельні аукціони, які запрацювали, допоможуть наповнювати місцеві бюджети. Також це дасть можливість громадам відновити своє основне джерело надходжень», – зазначила Людмила Шемелинець.
Нагадаємо, в Україні відновлено торги з набуття права оренди земельних ділянок с/г призначення.
У суботу, 19 листопада, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» № 2698. Цей Закон знаменує перехід від запровадженого в умовах воєнного стану тимчасового порядку передачі в користування (оренду) сільськогосподарських земель, коли не функціонували Державний земельний кадастр і Державний реєстр речових прав та не проводилися електронні земельні аукціони, до довоєнного прозорого порядку такої передачі.
З введенням цього Закону у дію запроваджуються такі норми:
Удосконалення законодавства щодо охорони земель сільськогосподарського призначення передбачає розробку робочих проектів землеустрою та внесення до Державного земельного кадастру відомостей, необхідних для обліку кількості порушених земель, зокрема пошкоджених внаслідок агресії російської федерації, необхідних заходів для проведення робіт з відновлення та надасть можливість оцінити розмір пошкоджень та необхідну суму для їх відновлення.
Крім того, зазначеним законом започатковано зміну концептуальних засад функціонування Державного картографо-геодезичного фонду України – відтак буде відкрито можливість приймання картографічних матеріалів (зокрема, топографічні плани та карти всього масштабного ряду від 1:500 до 1:1 000 000) через геоінформаційну систему в режимі онлайн.
Основні концептуальні принципи функціонування Картфонду такі:
Важливо, що зручний доступ і користування відомостями Картфонду дозволять оперативно отримувати необхідні картографічні матеріли органами державної влади та місцевого самоврядування. Крім цього, спрощений цифровий підхід до передачі картографічних матеріалів сприятиме їх належному обліку, і уникненню дублювання аналогічних за змістом робіт і фінансових ресурсів у майбутньому.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики [3]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://www.youtube.com/watch?v=9IqnCqmbIWM
[3] https://minagro.gov.ua/news/vidnovlennya-prav-orendi-dast-mozhlivist-gromadam-vidnoviti-svoye-osnovne-dzherelo-nadhodzhen-lyudmila-shemelinec