Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (http://agroconf.org)

Головна > Чим запам’ятався Максим Мартинюк на чолі профільного міністерства?

Інтерв'ю, коментарі [1]
13.02.2019

Чим запам’ятався Максим Мартинюк на чолі профільного міністерства?

13.02.2019

Як відомо, 6 лютого Кабінет Міністрів України задовольнив заяву про відставку виконуючого обов’язки міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка. Він пропрацював в Мінагро на посаді першого заступника міністра 18 місяців, з листопада 2018 — офіційно виконуючим обов’язки міністра. iAgro [2] опитав учасників аграрного ринку, чим запам’ятався Максим Мартинюк на чолі профільного міністерства.

Народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко вважає, що Максим Мартинюк був «тіньовим» діячем, в тому сенсі, що особливо ніде не «світився», не ходив по телеекранах і різним ток-шоу.

- Він не приймав революційних рішень, і в недоліки можна записати те, що він не виявляв достатньої наполегливості, щоб що-небудь радикально змінити або реформувати. Наприклад, не хотів ініціювати приватизацію корумпованих державних підприємств, кількість яких в Україні в сім разів перевищує загальну кількість аграрних держпідприємств 28 країн Євросоюзу. Не хотів прискорити завершення земельної реформи, хоча саме йому, як колишньому керівнику Держгеокадастру, добре відомо, що таке земля і які проблеми потрібно вирішити, щоб цей ринок функціонував. В цілому Максим Мартинюк виконував вказівки, які надходили «зверху». Але не можу сказати, що він робив це погано, тому саме таку його роботу можна назвати задовільною, - переконаний Леонід Козаченко.

-  Якщо подивитися на загальні результати роботи агрокомплексу, то серед успіхів міністерства за цей період можна назвати збільшення валового збору зерна, зростання експорту і розширення його географії, особливо в Європейський Союз, удосконалення законодавства в сфері ідентифікації тварин, маркування продукції з метою її удосконалення. Позитив є. Але якщо говорити про те, що так і не було зроблено, то тут можна згадати законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, який так і не був внесений в парламент, і питання приватизації держпідприємств, які перебувають у підпорядкуванні Міністерства агрополітики та підвідомчих йому служб, а це до 1 тис. підприємств. Є ще ряд питань, які стосуються завершення земельної реформи: як ми будемо її фінансувати, хто буде відслідковувати обмеження на ринку землі, за які кошти фермер буде купувати землю, якщо ринок відкриють? На сьогодні немає розуміння позиції міністерства з цих питань. Напрацювання і недоробки міністерства за цей період можна збалансувати, але в цілому — робота могла б бути і більш ефективною, -- вважає генеральний директор УАК Павло Коваль.

ІЦ УАК за матеріалами Агроінсайдер [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: http://agroconf.org/content/chim-zapamyatavsya-maksim-martinyuk-na-choli-profilnogo-ministerstva

Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/intervyu-komentari
[2] https://agroinsider.com.ua/2019/02/12/12-dumok-pro-robotu-maksima-martinyuka-na-choli-minagropolitiki/