Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (http://agroconf.org)

Головна > Україна випадає зі світового ринку льону через скорочення виробництва

Новини АПК [1]
25.10.2018

Україна випадає зі світового ринку льону через скорочення виробництва

25.10.2018

В Україні останнім часом з'являються повідомлення про зростання лляної галузі, однак це не так.

Про це у коментарі AgroPortal.ua повідомив генеральний директор ТОВ «ПВКФ «Сяйво»,  голова ради директорів ГС «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України» Микола Шкурко.

Він нагадав, що нещодавно заступник міністра аграрної політики з питань євроінтеграції  Ольга Трофімцева повідомила, що експорт олійного льону з України за 2013–17 р.р. збільшився з 10,9 до 56,8 тис. т, а лляної олії — з 2,8 до 9,9 тис. т.

«На перший погляд може здатися, що галузь переживає бурхливе зростання, у той час як протягом двох останніх років намітилося значне скорочення посівних площ», — зазначив Шкурко.

За його даними посівні площі у 2018 році скоротилися до 32,1 тис.га проти 47,1 у 2017 р. Проноз на 2019 р. становить 25 тис. га.

Валовий збір насіння льону скоротився з 45,5 тис.т у 2017 р. до 31 тис.т у 2018 р. У 2019 очікується урожай на рівні 24,4 тис. т.

«Така динаміка виробництва однозначно призводить до падіння експорту», — зазначив Шкурко.

За його словами, якщо ж порівнювати виробництво в Україні і світі, то можна помітити протилежні тенденції: в Україні спад, у світі ріст.

«Тобто Україна зі своїми мізерними обсягами впрост випадає зі світового ринку. Незначний цьогорічний урожай та відносно вища ціна насіння льону на внутрішньому ринку змусили головного переробника цієї олійної — ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат» віддати перевагу соняшнику. Зниження внутрішнього попиту з боку переробників зумовлюватиме подальше зменшення посівних площ та деградацію культури вирощування льону, що в подальшому може призвести до потреби імпорту насіння льону», — прогнозує Шкурко.

На його думку, для збереження галузі необхідне вжиття невідкладних заходів щодо стимулювання виробництва льону олійного: зняття експортного мита (у Верховній Раді зареєстровано законопроекти 4737 і 9202), удосконалення ДСТУ 4967:2008, розширення класифікатора ТН ЗЕД позицією «харчове насіння льону», підтримання вітчизняної селекції, залучення зарубіжного досвіду.

ІЦ УАК за матеріалами agroportal [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: http://agroconf.org/content/ukrayina-vipadaie-zi-svitovogo-rinku-lonu-cherez-skorochennya-virobnictva

Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://agroportal.ua/ua/news/rastenievodstvo/mnenie-ukraina-vypadaet-iz-mirovogo-rynka-lna-izza-sokrashcheniya-proizvodstva/