© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Запровадження прозорих та зрозумілих для громадян механізмів простежуваності обігу засобів захисту рослин (ЗЗР) та наявність документів про походження, якість і безпечність даних речовин, дасть змогу фермерам та громадянам контролювати походження ЗЗР, які вони купують та застосовують, та бути впевненими в їх якості.
На цьому наголосив голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа під час зустрічі із експертами Європейської асоціації захисту рослин та представниками Європейської бізнес асоціації, говориться у повідомленні відомства.
«І міжнародним, і європейським законодавством визначено, що обіг засобів захисту рослин є об'єктом суворого контролю з боку як окремої держави, так і міжнародної спільноти, оскільки питання якісних продуктів харчування є фактором безпеки населення. Тому фахівці Держпродспоживслужби за участі європейських експертів проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров'я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб» розробляють проект Закону України «Про захист рослин», — відзначив Лапа.
Він акцентував увагу, що дана робота проводиться з метою адаптації законодавства України до нормативно-правової бази ЄС у сфері захисту рослин, а саме у відповідності до положень Директиви 2009/128/ЄC і Регламентів (ЄC) No.1107/2009 і No.2017/625».
У свою чергу заступник директора Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва фітосанітарної безпеки — начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Вадим Чайковський наголосив, що наразі в Україні фіксується складна ситуація із обігом нелегальних ЗЗР.
«Останнім часом мають місце випадки незаконного ввезення на територію України препаратів сумнівної якості. Така продукція може містити у своєму складі небезпечні домішки, баластні речовини, сторонні діючі речовини. Застосування фальсифікованих пестицидів у аграрному секторі країни призводить до недобору врожаю, забруднення продукції рослинного походження та довкілля, завдає непоправної шкоди здоров'ю населення та довкіллю», — зазначив він.
ІЦ УАК за матеріалами agroportal [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://agroportal.ua/ua/news/ukraina/primenenie-falsifitsirovannykh-szr-privodit-k-nedoboru-urozhaya/