© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Українці забезпечують себе спаржею не більше ніж на 25 %. Про це каже агроном-консультант Володимир Білко, передає Секретаріат з підтримки експорту української продовольчої та аграрної продукції (UAFES).
За його словами, про справжній експорт вітчизняної спаржі поки мова не йде – не вистачає площ під цю культуру, а тому і обсягів. Українські спаржеві плантації мають досягти піку врожайності, хоча б на 1000 гектарів. При цьому, навіть якщо ціна впаде до 80 гривень, це все одно буде рентабельно.«Наразі є пропозиція по фіолетовій спаржі: європейці готові купувати її по 7-8 євро, а вирощується вона не складніше зеленої. Стосовно останньої – оптова ціна на спаржу була в районі 120-150 гривень. Ціна поки що не залежить від сезону, та все ж, у кого буде надрання продукція, той зможе частково конкурувати по ціні з теплими країнами, такими як Чилі, Перу та Мексика. Ці країни є монополістами в зимовий час, адже експортують спаржу на місяць раніше», — пояснив експерт.
За його даними, в Україні більш ніж достатньо теплиць для вирощування спаржі. До того ж, культуру можна вирощувати без використання хімічних засобів захисту рослин, практично органічною, що робить її рентабельною та перспективною.
Також у збільшенні рентабельності, за словами фахівця, стане переробка. Це може бути спаржевий порошок, консервація, морожена спаржа, сушка. За умов оптимізації технології це буде вигідно.
«Умови для вирощування спаржі в Україні більш ніж задовільні. Українські ґрунти родючіші, не такі як у Нідерландах, Данії, Німеччині, адже у нас більше сонячних днів, тож період використання спаржевих плантацій буде не 8-10 років як у Європі, а може сягнути 15-20 років», — додав Володимир Білко.
Проте слід пам’ятати, що вартість входження у бізнес достатньо дорога, тож швидких результатів чекати не варто, каже агроном.
«Потрібна кооперація виробників та дружні ринкові відносини, щоб не було демпінгування цін, а виробники спаржі були між собою друзями, а не конкурентами», — порадив агроном-консультант Володимир Білко.
ІЦ УАК за матеріалами landlord [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] http://landlord.ua/agronom-rozpoviv-pro-rentabelnist-virobnitstva-sparzhi-v-ukrayini/