Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (http://agroconf.org)

Головна > Україна увійшла до трійки найбільших експортерів меду в світі

Новини АПК [1]
14.08.2018

Україна увійшла до трійки найбільших експортерів меду в світі

14.08.2018

За даними міністерства економіки, у 2017 році Україна експортувала меду на 133,7 мільйона доларів, а збільшення продажів за кордон у валюті склало 37,5%. Загалом країна експортувала 67 тисяч тонн продукту.

За перші п'ять місяців 2018-го експорт меду склав 33,9 мільйона доларів. Тому експерти прогнозують, що за результатами цього року показник 2017-го повторити не вдасться.

Лідером із закупівель українського меду називають ЄС, країни якого купують більш ніж половину всього експорту.

У цьому році в десятку найбільших покупців меду з України загалом увійшли ЄС, США, Туреччина, Ізраїль, Лівія, Швейцарія, Японія, Марокко, Ірак та Саудівська Аравія.

Саме у ЄС найбільшими покупцями минулого року були Німеччина, Британія та Франція, а цього - Німеччина, Польща та Бельгія.

Україна вичерпала першу частину безмитної квоти на експорт меду до ЄС, передбачену угодою про асоціацію, за десять днів 2018 року.

З 1 жовтня бджолярі матимуть змогу скористатись другою частиною квоти на пільговий експорт до ЄС. Загальна безмитна річна квота складає 7 900 тонн на рік.

Національний консультант продовольчої й сільськогосподарської організації ООН Анна Бурка розповіла, що у 2017 році Україна увійшла у трійку найбільших продавців меду, постачаючи у загальному обсязі 10% світового експорту.

Лідером серед світових експортерів меду є Китай з часткою 19%, за ним ідуть Україна та Аргентина з майже рівною часткою - по 10%.

Заступник міністра агропромислової політики та продовольства Максим Мартинюк повідомив, що в Україні налічується близько 400 000 пасічників. Сумарно вони виробляють понад 80 тисяч тонн меду на рік.

У 2017 році виробництво меду могло бути навіть більшим, адже тільки на експорт пішло 67 тисяч тонн.

Внутрішній ринок меду оцінюють у 20-30 тисяч тонн на рік.

Серед можливих причин зменшення експорту меду 2018-го називають масову загибель бджіл.

Цього року українська медова галузь зіткнулась з цією серйозною проблемою. Тільки за офіційними даними, навесні і на початку літа постраждали 1 408 пасік та повністю загинули 12 800 бджолосімей.

Масову загибель бджіл у травні-червні 2018 року по всій Україні спричинили пестициди, якими аграрії обробляли поля.

Ще одною причиною сповільнення українського експорту стало падіння вартості продукту на світових ринках.

 

ІЦ УАК за матеріалами bbc [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: http://agroconf.org/content/ukrayina-uviyshla-do-triyki-naybilshih-eksporteriv-medu-v-sviti

Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://www.bbc.com/ukrainian/news-45179556