© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.
Оживити картопляний бізнес в Україні допоможе розвиток експорту, переробки, а також об’єднання виробників та обмін інформацією один з одним. Таку думку в ефірі AgroFM висловив Микола Гордійчук, директор селекційної компанії «Агріко Україна».
На його погляд, відкриття експорту – це нелегка справа, але сьогодні канали для зовнішніх поставок є.
«У наших європейських сусідів склалися певні проблеми з урожайністю. У деяких регіонах Німеччини, Нідерландів, Бельгії цьогоріч можуть втратити третину, а то і до половини врожаю. І ті контракти, які у них були на поставку в Саудівську Аравію, ОАЕ, Північну Африку лишаються незакритими, — розповідає Гордійчук. — Якраз туди могли б зайти українські виробники, показати свою якість та можливість постачання картоплі на ці ринки. Така нагода трапляється нечасто».
Наступне – це переробка. Незважаючи на економічну, політичну нестабільність в країні, компанії таки вкладають кошти в розвиток свого бізнесу. Наприклад, зараз всі обговорюють встановлення лінії з виробництва чіпсів у Миколаївській області.
Гордійчук звертає увагу, що ринок переробки зростає у всьому світі. Сегмент картоплі фрі демонструє щороку 10-15% приросту, дещо повільніше росте ринок чіпсів та крохмалю.
«Україна не буде стояти осторонь. Ми активний гравець, і якщо йтимемо в ногу з цими тенденціями, то у нас ринок переробки також зростатиме», — говорить Гордійчук.
Натомість сегмент свіжої картоплі зростання не демонструє. І в Україні це теж помітно. Населення скорочується, та й споживає все менше картоплі, віддаючи перевагу альтернативним продуктам.
ІЦ УАК за матеріалами agroday [2]
Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://agroday.com.ua/2018/08/08/zharenyj-shans-ukrayinski-kartoplyari-mozhut-skorystatysya-nevrozhayem-v-yes-i-nagoduvaty-afryku-ta-saudivsku-araviyu/