Опубліковано на Українська аграрна конфедерація (http://agroconf.org)

Головна > Без збільшення експорту ціни на ягоди просядуть на 8-10%

Новини АПК [1]
01.08.2018

Без збільшення експорту ціни на ягоди просядуть на 8-10%

01.08.2018

Валовий збір суниці садової в Україні цьогоріч зросте з 55 тис. т до 63 тис. т, тобто майже на 15%. Про це йшлося в ефірі AgroFM з посиланням на Олександра Хорєва, експерта плодоовочевих ринків та аналітика ФАО.

Проте фахівець зазначає, що не все вирощене потрапило на ринок. Через подорожчання робочої сили частина низькоякісного врожаю лишилася прямо в полях.

Більшим цьогоріч оцінюється і врожай малини — 36 тис. т порівняно з торішніми 34 тис. т. Але більше – не завжди краще. Аби втримати ціни, виробникам доведеться шукати нові канали реалізації.

Серед можливих Хорєв називає експорт, переробку та продажі на внутрішній ринок. Проте кожен з каналів вимагає певних зусиль від виробника, а останній не завжди готовий надати необхідну продукцію у потрібному обсязі.

Також доцільним було б розширення асортименту, тому фермерам радять вирощувати ягоду як у закритому, так і відкритому ґрунті, включаючи і традиційні, і ремонтантні сорти. Це дозволить значно розширити сезон реалізації.

Аналітик розповідає, що торік через низьку пропозицію суниці продажі ягоди значно скоротилися і на експорт, і на переробку. Виробники були задоволені цінами, і це не спонукало їх до пошуку альтернативних каналів збуту. Сьогодні ж ситуація виглядає інакше: фермери розуміють, що є всі перспективи для отримання великих обсягів ягід, і такі канали, як переробка і експорт для них є просто необхідними.

Разом з тим Хорєв виділяє позитивну тенденцію — з кожним роком все більше ягоди, особливо суниці, вдається реалізувати свіжою через супермаркети. Виробники підбирають все більш вдалі сорти для свіжого ринку, використовують правильну тару та технологію охолодження.

Щодо цін, то у ФАО очікують, що в разі зниження темпів експорту та продажів на переробку виробники не зможуть тримати за суницю навіть 25 грн/кг ($0,9/кг). У минулому сезоні середня ціна була зафіксована на рівні 27 грн/кг ($1/кг). За малину торік отримували в середньому 30 грн/кг ($1,1/кг). Цьогоріч відсотків 10 ціни буде втрачено.

ІЦ УАК за матеріалами agroday [2]

Розробка сайту ІЦ "Електронні вісті"

© Українська аграрна конфедерація, 2006-2025.
При використанні матеріалів сайту посилання на УАК обов'язкове.

 
bigmir)net
'+oBM_STAT.hosts+'
'+oBM_STAT.hits+'

 
'); } //--> '); //--> bigmir)net TOP 100
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-87796853-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Джерело URL: http://agroconf.org/content/bez-zbilshennya-eksportu-cini-na-yagodi-prosyadut-na-8-10

Посилання:
[1] http://agroconf.org/category/rubrika/novini/novini-apk
[2] https://agroday.com.ua/2018/08/01/bez-zbilshennya-eksportu-tsiny-na-yagody-prosyadut-na-8-10/